Ogłoszenia duszpasterskie na 19 Niedzielę zwykłą – 13.08.2023r.

W ramach Cracovia Sacra 2023 nasz klasztor zaprasza na wystawę różnego rodzaju ksiąg liturgicznych od rękopisów po księgi drukowane, włącznie z księgami wykonanymi w Krakowie na początku XVI wieku. Na warsztatach kaligraficznych zostaną przedstawione motywy roślinne w symbolice sakralnej. Odbędą się również spotkania i warsztaty drukarskie ukazujące historię druku europejskiego i azjatyckiego, prezentujące matryce dalekowschodnie oraz książki pochodzące z tego terenu. Wspomniane zajęcia odbędą się w poniedziałek i wtorek, w godz. 11.00 – 19.00 na krużgankach klasztornych.

W poniedziałek 14.08 o godz. 20.00 zaplanowano w ogrodzie klasztornym widowisko muzyki, słowa i obrazu zatytułowane Maryja ziołami uwielbiona w wykonaniu artystów Piwnicy św. Norberta. W razie niepogody koncert odbędzie się w kaplicy Brackiej.

We wtorek 15 sierpnia obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze święte w tym dniu będą odprawiane według porządku niedzielnego. Na każdej Mszy błogosławieństwo ziół i kwiatów.

W czwartek, 17 sierpnia obchodzimy Święto św. Jacka, prezbitera, patrona archidiecezji krakowskiej.

Facebook
Twitter