Niedziela Zmartwychwstania – 04.04.2021r.

Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze Święte w naszej Bazylice będą odprawiane według porządku niedzielnego. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Od dziś trwa oktawa Wielkanocy. Z tej racji w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Oktawę kończy Niedziela Bożego Miłosierdzia.

W przyszłą niedzielę – Niedzielę Bożego Miłosierdzia, zapraszamy na nabożeństwo połączone z koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 1500.

Także w przyszłą niedzielę, młodzież z Karmelitańskiego Dzieła Miłosierdzia przeprowadzi zbiórkę na Hospicjum dla Dzieci Alma Spei w ramach, którego działa Hospicjum Perinatalne. Zbiórka będzie połączona z akcją informacyjną jak działa hospicjum perinatalne oraz jaką pomoc można otrzymać w takim miejscu.

Zachęcamy, aby tegoroczne Święto Miłosierdzia Bożego przyczyniło się jeszcze bardziej do naszego zaangażowania się w modlitwę oraz dzieła miłosierdzia. Trzeba odpowiadać miłosierdziem na miłosierdzie, którego Bóg nam udziela, i wychodzić naprzeciw drugiego człowieka z wyciągniętą dłonią i radosną twarzą, pamiętając o słowach Jezusa z Ewangelii św. Mateusza „Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”

Składamy serdeczne „Bóg Zapłać” za jałmużny wielkopostne. Uzbierano kwotę 1700 zł, która została przeznaczona na przygotowanie paczek świątecznych dla potrzebujących rodzin z naszej parafii. Dziękujemy także za wsparcie scholii Exodus i ministrantów. Z ofiar za wielkanocne baranki Caritas uzbierano kwotę 3050 zł i 5 euro, która wspomoże wyjazd wakacyjny.

Od naszej karmelitańskiej wspólnoty składamy wszystkim życzenia radosnego ALLELUJA i wielu łask od  Zmartwychwstałego Pana!

Facebook
Twitter