6 Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Palmowa – 28.03.2021r.

Dziś można jeszcze nabyć baranki wielkanocne Caritas. Dochód będzie przeznaczony na wyjazd wakacyjny grupy dziecięco-młodzieżowej „EXODUS”.

Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Spowiedź święta od poniedziałku do środy od godz. 600 do 2000, od czwartku do soboty od 600 do 1800. Zachęcamy do skorzystania, aby dobrze przygotować się na zbliżające Święta.

W Wielki Czwartek Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 1900. Po Mszy świętej adoracja w Ciemnicy.

W Wielki Piątek o godz. 900 Ciemna Jutrznia. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 1630 oraz Droga Krzyżowa o godz. 2000 w bazylice. Po Liturgii Męki Pańskiej adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim.

W Wielką Sobotę także o godz. 900 Ciemna Jutrznia. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 800 do godz. 1800 na krużgankach klasztornych.

Msza Święta Wigilii Paschalnej w sobotę o godz. 1900, natomiast Msza Święta Rezurekcyjna w niedzielę o godz. 600. W niedziele Wielkanocną nie będzie Mszy Świętej o godz. 730.

W czasie całego Triduum kancelaria parafialna będzie nieczynna.

W najbliższym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Niektórzy przeżywają dziewięć pierwszych piątków i pięć pierwszych sobót. Należy pamiętać, że sytuacje nadzwyczajne, a taką mamy teraz, nie powodują przerwy w ciągłości tej modlitwy. Przypominamy jednocześnie, że w Wielki Piątek Komunii można udzielać tylko chorym i wiernym uczestniczącym w Liturgii Męki Pańskiej, a w Wielką Sobotę tylko umierającym.

Informujemy, że zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami państwowymi w naszej bazylice może jednocześnie przebywać 80 osób. Mając świadomość, że ze względów bezpieczeństwa nie wszystkim nam będzie dane uczestniczyć fizycznie w rozpoczynających się w czwartek obchodach – dla nas chrześcijan – najważniejszych Świąt, zachęcamy do różnych form modlitwy osobistej oraz włącznie się w obchody Triduum Paschalnego poprzez media.

Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia i opieki Matki Bożej Piaskowej oraz owocnego przeżywania Misteriów Paschalnych.

Facebook
Twitter