II Niedziela Wielkanocna – Święto Bożego Miłosierdzia – 11.04.2021r.

Dzisiaj w Święto Bożego Miłosierdzia w Kościele rozpoczyna się 77 Tydzień Miłosierdzia. Zapraszamy do naszej bazyliki na nabożeństwo połączone z koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 1500.

Także dzisiaj, młodzież z Karmelitańskiego Dzieła Miłosierdzia przeprowadzi zbiórkę na Hospicjum dla Dzieci Alma Spei w ramach, którego działa Hospicjum Perinatalne. Zbiórka będzie połączona z akcją informacyjną jak działa hospicjum perinatalne oraz jaką pomoc można otrzymać w takim miejscu.

W poniedziałek, 12 kwietnia o godz. 1630 zapraszamy na Mszę św. w intencji o jedność w narodzie polskim za wstawiennictwem św. Jadwigi.

W środę, 14 kwietnia o godz. 1900 zapraszamy na Wieczór Uwielbienia. Tego dnia przypada ustanowione przez Sejm RP Święto Chrztu Polski. Pamiętajmy w modlitwie w intencji Ojczyzny oraz wywieśmy flagi: watykańską i państwową. Więcej informacji o tym wydarzeniu na stronie internetowej: www.swietochrztu.pl

W czwartek, 15 kwietnia o godz. 1600 zapraszamy na „Rekolekcje życia wewnętrznego”. Temat kolejnego spotkania: „Jak rozeznawać w wierze?”. Wszystkich zainteresowanych pogłębianiem swojej wiary, oczekujemy w klasztornych krużgankach.

We czwartek, 15 kwietnia przypada pierwsza rocznica przejścia do Domu Ojca o. Mateusza Wojnarowskiego O.Carm, wieloletniego spowiednika naszej bazyliki.

W przyszłą niedzielę, 18 kwietnia na Mszach św. posługiwać muzycznie będzie polsko – ukraiński zespół „Solowej”. Zespół występuje w całej Polsce i za granicą w kościołach i domach kultury. Przez swoją posługę pomaga dzieciom z domów dziecka. Po każdej Mszy św. zespół będzie rozprowadzał płyty, których dochód przeznaczony zostanie na wsparcie tych placówek.

Niech Maryja, Matka Miłosierdzia wypraszam każdemu z nas dar Bożego błogosławieństwa! Wszystkim Wam i Waszym bliskim życzymy dobrej niedzieli i tygodnia!

Facebook
Twitter