II Niedziela Adwentu – 6.12.2020r.
5 grudnia 2020
IV Niedziela Adwentu – 20 grudnia 2020r.
19 grudnia 2020

III Niedziela Adwentu – Niedziela Gaudete – 13.12.2020r.

W Adwencie zapraszamy na Msze święte roratnie, które odprawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 600. W środę w czasie rorat, w pierwszy dzień Nowenny do Dzieciątka Jezus, poświęcona zostanie jubileuszowa świeca św. Józefa, która w ogłoszonym przez Ojca Świętego Franciszka Roku Św. Józefa, będzie nam przypominała o szczególnym orędownictwie Opiekuna Dzieciątka Jezus w naszych intencjach.

Świece Adwentowe – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oraz poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabyć dziś pod chórem u braci, a w tygodniu na furcie klasztornej.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

  • w poniedziałek – święto św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła;

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wsparcie w zeszłą niedzielę naszego karmelitańskiego klasztoru i parafii w Sąsiadowicach. Dzięki Waszej hojności udało się zebrać kwotę 7 800 zł.

Z powodu sytuacji pandemii w styczniu przyszłego roku nie odbędą się doroczne odwiedziny duszpasterskie domów naszej parafii. Otwarci jesteśmy jednak na „kolędę”, w tych rodzinach, które zaproszą kapłana do swojego domu w styczniu lub na wizyty duszpasterskie z błogosławieństwem domu w późniejszym terminie. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej osobiście lub telefonicznie.

Siostry Sercanki dzisiaj po każdej Mszy św. rozprowadzają kalendarze z myślami patronki Bursy bł. Matki Klary Szczęsnej na Nowy Rok. Kalendarze można nabyć za dobrowolną ofiarę. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na remont Bursy dla studentek. Za Waszą hojność składamy serdeczne „Bóg zapłać”!

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i opieki Pani Krakowa na nadchodzący tydzień!