I Niedziela Adwentu – 29.11.2020r.
28 listopada 2020
III Niedziela Adwentu – Niedziela Gaudete – 13.12.2020r.
12 grudnia 2020

II Niedziela Adwentu – 6.12.2020r.

Dzisiaj obchodzimy po raz 21. Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. W naszej Bazylice gościmy o. Romana Dąbrowskiego, naszego współbrata z klasztoru z Sąsiadowic na Ukrainie, który wygłosi na każdej Mszy św. kazanie. Po Mszy św. będzie można wesprzeć naszą karmelitańską parafię w Sąsiadowicach składając ofiarę ojcu misjonarzowi do puszki.

W Adwencie zapraszamy na Msze święte roratnie, które odprawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 600, w środę w szczególny sposób zapraszamy młodzież i kandydatów do bierzmowania.

Świece Adwentowe – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oraz poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabyć dziś pod chórem u braci kleryków, a w tygodniu na furcie klasztornej.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

  • w poniedziałek – św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła;
  • we wtorek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Podczas Mszy św. o godz. 1630 i 1900 będzie można przystąpić do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Tego dnia nie sprawuje się Mszy św. roratniej. Zapraszamy na Msze św. wg porządku dnia powszedniego, szczególnie na Eucharystię o godz. 1200 w tzw. Godzinie łaski;
  • we czwartek wspomnienie dowolne Najświętszej Maryi Panny Loretańskiej a w sobotę wspomnienie dowolne Matki Bożej z Guadalupe.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i opieki Pani Krakowa na nadchodzący tydzień!