III Niedziela Adwentu – Niedziela Gaudete – 13.12.2020r.
12 grudnia 2020
Niedziela Świętej Rodziny – 27.12.2020r.
26 grudnia 2020

IV Niedziela Adwentu – 20 grudnia 2020r.

We czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Msze święte sprawujemy o godz. 600, 630, 700, 730, 800, 900 i 1200. Msza święta pasterska o godz. 2400. Taca z tej mszy przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia SOS.

Spowiedź dziś podczas każdej Mszy św., od poniedziałku do środy od godz. 600 do 2000, we czwartek od godz. 600 do 1300. Spowiedź odbywa się w konfesjonale przy ołtarzu św. Józefa. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

Od najbliższego poniedziałku do 2 lutego przyszłego roku w Kaplicy Brackiej nie będzie odbywać się adoracja Najświętszego Sakramentu. Od Uroczystości Bożego Narodzenia zapraszamy do tej kaplicy na adorację Dzieciątka Jezus w betlejemskiej szopce.

 W piątek Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. według porządku niedzielnego od godz. 730. Mszy o godz. 600 nie będzie.

W sobotę Święto św. Szczepana – pierwszego męczennika – drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Msze św. wg porządku niedzielnego. Taca w tym dniu przeznaczona na potrzeby Uniwersytetu Papieskiego im. Jana Pawła II w Krakowie. W niedzielę Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

Świece Adwentowe – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oraz poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabyć dziś pod chórem u braci, a w tygodniu na furcie klasztornej.

Informujemy, iż kancelaria parafialna w Wigilię będzie nieczynna, zaś furta klasztorna otwarta będzie od 800 do 1200.

Papież Franciszek 8 grudnia br. Listem apostolskim „Patris corde” ogłosił Rok św. Józefa, który potrwa do 8 grudnia przyszłego roku. Dekretem Penitencjarni Apostolskiej każdy wierny będzie mógł w tym czasie skorzystać ze specjalnych odpustów wezwawszy wstawiennictwa św. Józefa. W naszej Bazylice w ołtarzu św. Józefa została zapalona Świeca św. Józefa, która będzie przypominała nam o przemożnym wstawiennictwie tego wielkiego patrona. Od 1 stycznia przed Mszą św. o godz. 1630 przez cały okres Roku św. Józefa będziemy odmawiali Litanię ku czci św. Józefa, natomiast w każdą środę o godz. 800, o ile przepisy liturgiczne będą pozwalały, sprawować będziemy Mszę św. wotywną ku czci tego wielkiego patrona Kościoła.

Z powodu sytuacji pandemii w styczniu przyszłego roku nie odbędą się doroczne odwiedziny duszpasterskie domów naszej parafii. Otwarci jesteśmy jednak na „kolędę”, w tych rodzinach, które zaproszą kapłana do swojego domu w styczniu lub na wizyty duszpasterskie z błogosławieństwem domu w późniejszym terminie. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do kancelarii parafialnej osobiście lub telefonicznie.

Siostry Sercanki składają serdeczne „Bóg zapłać” za złożone w zeszłą niedzielę ofiary na remont bursy dla studentek. Dzięki Waszej życzliwości zebrano kwotę 600 zł.

Wszystkim życzymy miłej niedzieli i radosnego przeżywania świąt Narodzenia Pańskiego!