Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

W ostatnią niedzielę roku kościelnego przeżywamy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Uroczystość Chrystusa Króla do liturgii wprowadził Papież Pius XI w 1925 r. encykliką „Quas  Primas”. Papież zobowiązał w encyklice, aby we  wszystkich  kościołach tego dnia po głównym nabożeństwie,   przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówić Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia  rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu.

Pan Jezus jest prawdziwym Królem całego świata i wszystkich ludzi. Jest królem każdego z nas. I nikt nam tego siłą  nie narzucił, my sami wybraliśmy Go na swojego króla. Przez przyjęty chrzest, dzięki wierze naszych rodziców i chrzestnych, staliśmy się dziećmi Bożymi i należymy do królestwa Chrystusowego. Dorastając, w sposób coraz bardziej świadomy, potwierdzamy naszą przynależność do Chrystusa i czynimy Go w pełni naszym Królem.

Jezus Chrystus ukazuje nam cel naszego życia – Królestwo Niebieskie.

Przeżywając uroczystość Chrystusa  Króla  Wszechświata, z wielką  miłością stańmy przed Jezusem   obecnym w Najświętszym Sakramencie, bo On jest morzem niewyczerpanego miłosierdzia.

Facebook
Twitter