Ogłoszenia duszpasterskie, I Niedziela Adwentu – 27.11.2022r.

Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu. Zapraszamy na Msze św. roratnie, które odprawiać będziemy od poniedziałku do soboty o godz. 6.00 rano. Msza roratnia dla młodzieży i kandydatów do bierzmowania we wtorki o 6.00. Msze roratnie dla dzieci I – Komunijnych będą odprawiane we wtorki o godz. 17.15. W czasie tych Mszy dzieciom będą rozdawane medaliki.

W środę, 30 listopada o godz. 18.00 odbędzie się w Eliaszówce kolejne Spotkanie Rady Parafialnej. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

W czwartek, 1 grudnia z racji przypadającego I Czwartku miesiąca, Msza w intencji powołań o godz. 19.00, a po niej Adoracja Najświętszego Sakramentu.

W I Piątek miesiąca Msza wynagradzająca za grzechy wraz z aktem oddania Najświętszemu Sercu Jezusa o godz. 19.00.

W sobotę 3 grudnia o godz. 16.30 zostanie odprawiona Msza wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. Podczas tej Mszy św. nastąpi uroczyste wprowadzenie Relikwii Dzieci Fatimskich. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Najświętszej.

W przyszłą niedzielę, 4 grudnia o godz. 14.30 zostanie odprawiona Msza mistagogiczna dla dzieci I-Komunijnych i ich rodziców.

Dzisiaj rozpoczynamy Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, które przebiega pod hasłem: „Świeca, która tworzy polską Wigilię”. Mała świeca wigilijna w cenie 12 zł i duża w cenie 17 zł oraz opłatki są do nabycia w tygodniu na furcie klasztornej i pod chórem. Natomiast od przyszłej niedzieli będą do nabycia pod chórem, po każdej Mszy św. 

Grupa Flos Carmeli wraz ze swoim opiekunem, o. Mariuszem serdecznie zaprasza wszystkie osoby, pragnące lepiej poznać nauczanie Kościoła na temat prawd wiary, moralności i życia katolickiego we współczesnym, zlaicyzowanym i pluralistycznym społeczeństwie, na spotkania modlitewno – formacyjne z lekturą Katechizmu Kościoła Katolickiego. Pierwsze spotkanie odbędzie się w czwartek, 8 grudnia o godz. 18.00 w Eliaszówce.

W przyszłą niedzielę, 4 grudnia nasi współbracia z klasztoru w Sąsiadowicach, wygłoszą homilię na wszystkich Mszach i zbiorą ofiary do puszek na dzieła ewangelizacyjne na Ukrainie. Wesprzyjmy to dzieło na miarę naszych możliwości finansowych.

Facebook
Twitter