Ogłoszenia duszpasterskie, 7 Niedziela zwykła – 19.02.2023r.

Fundacja HCPT Polska składa serdeczne podziękowania wiernym Parafii Nawiedzenia NMP za okazane serce i dobro. Podczas kwesty 12.02.2023 r. zebrano sumę 3242, 44 zł oraz 20 euro, która w całości zostanie przeznaczona na wyjazd niepełnosprawnych dzieci do Lourdes. Wasz dar zamienia się w radość chorego dziecka, w wiarę w dobrych ludzi i w nadzieję na spełnienie marzenia.

Dziś odbywa się kiermasz ciast, z którego dochód jest przeznaczony na wyjazd młodzieży do Lizbony na Światowe Dni Młodzieży w sierpniu br.

W środę, 22 lutego przypada Popielec. Rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze według porządku dnia powszedniego z dodatkową Mszą o godz. 18.00. Obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Pod chórem będzie można nabyć Zdrapkę wielkopostną. W obliczu skutków pandemii, wojny, kryzysów światowych i osobistych coraz częściej brakuje nam oparcia, poczucia bezpieczeństwa – dopóki nie usłyszymy słów: „Pokój mój daję wam”. Te słowa są hasłem przewodnim Zdrapki 2023. Zachęcamy do podjęcia tego wyzwania na Wielki Post.

W piątek, 24 lutego obchodzimy Dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego. Za wszystkie ofiary tej niegodziwości, będziemy modlić się w czasie Drogi krzyżowej o godz. 18.00 i podczas Mszy św. o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.

Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa pokutne Wielkiego Postu. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla młodzieży w piątki o godz. 20.00, dla dzieci w czwartki o godz. 17.15, dla dorosłych we wtorki i piątki o godz. 18.00. Gorzkie żale będą odprawiane w niedziele o godz. 18.00. Za udział w Gorzkich żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

W sobotę, 25 lutego o godz. 10.30 kolejne Spotkanie Rodziny Karmelitańskiej. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Maryi.

Facebook
Twitter