Ogłoszenia duszpasterskie, 3 niedziela W. Postu – 20.03.2022r.

Informujemy, że Radni parafialni w ramach akcji charytatywnej „Parafia karmelitańska parafiom karmelitańskim w Ukrainie” zebrali kwotę 6.659 zł 81 groszy. Pieniądze te w najbliższym czasie trafią do naszych potrzebujących parafian na Ukrainie. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasz apel otwartością i hojnością serca.

W związku z tym, że część dzieci z Ukrainy rozpoczyna naukę w szkołach na terenie naszej Parafii, nie mając podstawowych przyborów szkolnych, rozpoczynamy akcję „Przybory szkolne dla dzieci z Ukrainy”. Prosimy, chcących wspomóc dzieci naszych sąsiadów, o przynoszenie na furtę klasztorną przyborów szkolnych typu: tornistry, plecaki, piórniki, zeszyty, kredki, flamastry, bloki. Z zebranych przyborów szkolnych, będziemy przygotowywać „wyprawki” dla dzieci. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w tę akcję.

W piątek, 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień ten jest także przeżywany jako Dzień Świętości Życia. Podczas Mszy św. o godz. 16.30 i 19.00 będzie można podjąć Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Jak podkreślił ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski: „Świat wciąż potrzebuje świadków cywilizacji życia”.

W sobotę, 26 marca zapraszamy na kolejne spotkanie Świeckiej Rodziny Karmelitańskiej. Rozpoczęcie o godz. 10.30 w Kaplicy Brackiej.

W naszej Parafii powstała nowa grupa charytatywna. Lista osób potrzebujących pomocy jest ogromna. Stąd też zwracamy się do naszych parafian o zaangażowanie się w to dzieło miłosierdzia. Osoby pragnące zaangażować się w działalność charytatywną prosimy o zgłaszanie się w kancelarii parafialnej.

Facebook
Twitter