II Niedziela Wielkiego Postu – 28 lutego 2021r.

Dzisiaj rozpoczynamy w naszej Parafii rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy 3 marca, na które serdecznie zapraszamy naszych parafian, gości i sympatyków naszego Sanktuarium. W tym roku nauki rekolekcyjne głosi dla nas O. dr. Sebastian Wiśniewski ze Zgromadzenia Księży Oblatów Maryi Niepokalanej. Zapraszamy na nauki rekolekcyjne: dzisiaj podczas każdej Mszy św. od godz. 730 oraz od poniedziałku do środy podczas Mszy św. o godz. 900, 1200, 1630 i 1900. Ostatniego dnia rekolekcji wyrazimy wdzięczność Ojcu Rekolekcjoniście za wygłoszone nauki składając ofiarę na tacę. Spowiedź podczas rekolekcji wg stałego porządku.

Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa pokutne Wielkiego Postu:

  • Nabożeństwo Drogi Krzyżowej:

– dla dzieci w czwartki o godz. 1730

– dla młodzieży w piątki o godz. 2000

– dla dorosłych we wtorki i w piątki (ze śpiewem kalwaryjskim) o godz. 1800

  • Nabożeństwo Gorzkich Żali z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 1800.

Przypominamy wiernym, iż za udział w nabożeństwach pasyjnych można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 W dzisiejszą niedzielę obchodzimy w Kościele w Polsce Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tym dniu będzie można złożyć ofiarę do puszki pod chórem na Dzieło Pomocy „Ad Gentes”, a tym samym wesprzeć swą jałmużną polskich misjonarzy i misjonarki w prowadzeniu dzieł ewangelizacyjnych, charytatywnych, medycznych i edukacyjnych.

W liturgii w tym tygodniu obchodzimy:

  • 4 marca – Pierwszy czwartek miesiąca – nabożeństwo Godziny Świętej o godz. 1830 w Kaplicy Brackiej, a o godz. 2000 Adoracja Najświętszego Sakramentu przygotowana przez Młodzież Karmelitańską. Tego dnia przypada święto św. Kazimierza, patrona Archidiecezji Krakowskiej.
  • 5 marca – Pierwszy piątek miesiąca – Msza św. wynagradzająca Sercu Jezusowemu o godz. 1900, przed Mszą św. w Kaplicy Brackiej Litania i Akt oddania się Najświętszemu Sercu Jezusa.
  • 6 marca – Pierwsza sobota miesiąca – Msza św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 1630.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary do puszki pod chórem na Centrum Pomocy Jana Pawła II Nie lękajcie się. Dzięki Waszej ofiarności udało się zebrać kwotę 509 zł.

W przyszłą niedzielę, 7 marca z okazji Dnia Kobiet młodzież z Karmelitańskiego Dzieła Miłosierdzia zaprasza na kiermasz kwiatów. Dochód z kiermaszu przeznaczony będzie dla młodzieży jadącej z naszą parafią na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie. Po raz kolejny chcemy reprezentować Kraków i naszą Parafię.

Młodzież, która chciałaby włączyć się w przygotowania do wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży w Portugalii jest zaproszona na spotkania Karmelitańskiego Dzieła Miłosierdzia, które odbywają się w ostatnie środy miesiąca o godz. 1900 w Eliaszówce. Można również porozmawiać z członkami KDM podczas kiermaszu i zapytać o możliwość dołączenia do grupy.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i opieki Pani Krakowa na nadchodzący tydzień.

Facebook
Twitter