XXIV Niedziela zwykła – 15.09.2019 r.
14 września 2019
XXVI Niedziela zwykła – 29.09.2019 r.
28 września 2019

XXV Niedziela zwykła – 25.09.2019 r.

W środę 25 września o godz. 19.00 w Eliaszówce spotkanie Karmelitańskiego Dzieła Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy młodzież chętną do służby w wolontariacie.

W sobotę 28 września zapraszamy na pierwsze po wakacjach spotkanie Rodziny Karmelitańskiej. Rozpoczęcie o godz. 10.00 w Kaplicy Brackiej.

Nasza parafia została zaproszona na nocne czuwanie – adorację Najświętszego Sakramentu – do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Czuwanie odbędzie się w nocy z poniedziałku na wtorek, 30 września na 1października od godz. 2100 do godz. 2400.  Zachęcamy do wzięcia udziału w tym czuwaniu. Chętnych prosimy o przybycie do kaplicy wieczystej adoracji obok Bazyliki Bożego Miłosierdzia.

Papież Franciszek ogłosił październik 2019 roku Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. Okazją do tego jest setna rocznica opublikowania przez Benedykta XV Listu apostolskiego Maximum illud. Dokumentem tym pragnął rozbudzić w całym Kościele świadomość obowiązku misyjnego. Jako nasze wprowadzenie w Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny w przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii świecką misjonarkę Katarzynę Jawor posługującą w najuboższej części stolicy Peru, w Limie. W tym dniu będzie można złożyć ofiarę na cele misji w Peru. Także przez cały miesiąc październik ofiary składane do puszki pod chórem będą przeznaczone na potrzeby misji. Już teraz składamy wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

Dzieło Pomocy św. Ojca Pio, które wspiera osoby bezdomne, serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych na Dzień Otwarty – w niedzielę 22 września 2019 roku o godzinie 10:50 lub 12:15. Spotkanie w budynku Dzieła przy ul. Loretańskiej 11 będzie okazją, by poznać codzienną posługę na rzecz osób najuboższych.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – Świętego Ojca Pio; w piątek – Świętego Wincentego á Paulo; w sobotę – Świętego Wacława, patrona Katedry na Wawelu.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i opieki Pani Krakowa na nadchodzący tydzień!