XXV Niedziela zwykła – 25.09.2019 r.
22 września 2019
XXVII Niedziela zwykła – 07.10.2019
5 października 2019

XXVI Niedziela zwykła – 29.09.2019 r.

Gościmy dziś w naszej parafii świecką misjonarkę Katarzynę Jawor posługującą w najuboższej części stolicy Peru, w Limie. Pani Katarzyna będzie dziś zbierać ofiarę na cele misji w Peru.

Także przez cały miesiąc październik ofiary składane do puszki pod chórem będą przeznaczone na potrzeby misji prowadzonych przez karmelitańskich misjonarzy. Już teraz składamy wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

We wtorek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwo różańcowe w naszej bazylice będzie odprawione codziennie o. godz. 1815. We wtorki różaniec z udziałem dzieci, natomiast w czwartki z udziałem młodzieży. We wtorek 1 października w czasie nabożeństwa rozdanie różańców dla dzieci komunijnych ze Szkoły Academos i Szkoły Podstawowej nr 7.

W piątek 4 października zapraszamy na spotkanie pierwszego rocznika kandydatów przygotowujących się w naszej Bazylice do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Początek spotkania o godz. 1900 Mszą świętą. Zachęcamy do przystąpienia w tym dniu wcześniej do Spowiedzi św., aby z czystym sercem rozpocząć czas przygotowań do przyjęcia Sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

 W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:

w piątek Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 1900

w sobotę Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej o godz. 1630, a po niej nabożeństwo wynagradzające.

Nasza parafia została zaproszona na nocne czuwanie – adorację Najświętszego Sakramentu – do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Czuwanie odbędzie się w nocy z 30 września na 1 października od godz. 2100 do godz. 2400.  Zachęcamy do wzięcia udziału w tym czuwaniu. Chętnych prosimy o przybycie do kaplicy wieczystej adoracji przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

W tym tygodniu w Liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Hieronima, we wtorek – Święto św. Teresy od Dzieciątka Jezus, w środę – Świętych Aniołów Stróżów, w piątek – św. Franciszka z Asyżu, w sobotę – św. Faustynę Kowalską.

Ukazał się nowy numer miesięcznika parafialnego „Na Piasku”. Zachęcamy do lektury.

Zachęcamy do włączenia się we wspólne dzieło i oddanie swojego głosu w 4. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Głosowanie trwa do 30 września. Informacje dostępne na stronie www.bo.malopolska.pl.

Jutro w salce na klasztornych krużgankach o godz. 1500 będzie nożna skorzystać z badań Parametrów Stanu Zdrowia. Badanie wykonane będzie bezpłatnie pod kątem funkcjonowania organów wewn., napięcia mięśniowego, mineralizacji kości, prawidłowego poziomu wody i tkanki tłuszczowej w organizmie. Zapraszamy do skorzystania i prosimy o przybycie 15 min. wcześniej.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i opieki Pani Krakowa na nadchodzący tydzień!