XXII Niedziela zwykła – 01.09.2019 r.
31 sierpnia 2019
XXIV Niedziela zwykła – 15.09.2019 r.
14 września 2019

XXIII Niedziela zwykła – 08.09.2019 r.

Przeżywamy dziś w naszej bazylice odpust ku czci Matki Bożej Piaskowej – Pani Krakowa. Wszystkich parafian i przyjaciół naszej świątyni, czcicieli Matki Bożej Piaskowej serdecznie zapraszamy do udziału w sumie odpustowej o godz. 1800.  Nie będzie Mszy św. o godz. 19.00. Prosimy o asystę procesyjną. Zapraszamy do zaangażowania się w procesję i do wzięcia feretronów. Niech nasz czynny udział stanie się widzialnym znakiem czci dla Maryi.

W poniedziałek o godz. 1630 Msza Święta o jedność w narodzie za wstawiennictwem św. Jadwigi Królowej, a po niej nowenna.

W środę spotkanie grupy modlitewnej „Betania” w sali na krużgankach klasztoru (wejście przez furtę) o godz. 1715.

Także w środę zapraszamy na Wieczór Uwielbienia, który rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 1900. Po Eucharystii Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy o uzdrowienie.

W przyszłą niedzielę zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci przystępujących w naszej bazylice w tym roku szkolnym do I Komunii Świętej. Spotkanie odbędzie się w bazylice o godz. 1400 .

Również w przyszła niedzielę po Mszy św. o godz. 1630 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VII i VIII szkół podstawowych. Spotkanie odbędzie się w Kaplicy Brackiej.

Nasza parafia włącza  się duchowo w akcję „Polska Pod Krzyżem”, dlatego w najbliższą sobotę (14 września) zapraszamy wszystkich, którzy z różnych przyczyn nie mogą uczestniczyć w modlitwie we Włocławku, do naszej bazyliki  na Eucharystię o godz. 1630, po niej Nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Adoracja Krzyża. (Odczytać komunikat Księdza Arcybiskupa).

Decyzją o. Prowincjała z dniem 1 września br o. Adam Matoryn został odwołany z funkcji wikariusza naszej parafii. W jego miejsce mianowany został o. Mariusz Płuciennik. O Adamowi dziękujemy za jego pracę i zaangażowanie w życie parafii, choć o. Adam nas nie opuszcza, ale dalej będzie pomagał w parafii i życzymy wielu potrzebnych łask na nowym stanowisku Referenta powołań. O. Mariuszowi zaś życzymy pomyślności na funkcji wikariusza parafii.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i opieki Pani Krakowa na nadchodzący tydzień!