XVI Niedziela Zwykła – 21.07.2019 r.
20 lipca 2019
XVIII Niedziela Zwykła – 04.08.2019 r.
3 sierpnia 2019

XVII Niedziela Zwykła – 28.07.2019 r.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek Msza św. o Sercu Pana Jezusa o godz. 1900, natomiast w sobotę nabożeństwo wynagradzające po Mszy św. o godz. 1630.

W nadchodzącym tygodniu w liturgii wspominamy: – w poniedziałek św. Martę; – w środę św. Ignacego z Loyoli; – w czwartek św. Alfonsa Marii Liguoriego;  – w piątek Matkę Bożą Anielską z Porcjunkuli. W tym dniu w kościołach franciszkańskich i parafialnych możemy uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli”. By uzyskać wspomniany odpust, należy spełnić warunki: – pobożnie nawiedzić kościół, – odmówić w nim Modlitwę Pańską oraz Wyznanie Wiary, – przystąpić do spowiedzi świętej, – przyjąć Komunię świętą, – pomodlić się według intencji Ojca Świętego, – wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Warto więc tego dnia skorzystać ze „skarbca Bożego Miłosierdzia” i uzyskać za przyczyną Matki Bożej Anielskiej i św. Franciszka odpust zupełny, czyli darowanie kary doczesnej za popełnione grzechy.

Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i udanych wyjazdów wakacyjnych, szczęśliwych powrotów i opieki Matki Bożej Szkaplerznej!