Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w naszej Bazylice – przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego i koncert chóru z Politechniki Krakowskiej

25 marca 2023 r. w Kościele powszechnym przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Od 1998 r. w Kościele w Polsce w tym dniu obchodzimy również Dzień Świętości Życia, który został ustanowiony przez Konferencję Episkopatu Polski jako odpowiedź na apel Jana Pawła II zawarty w encyklice „Evangelium Vitae” z 1995 roku. W Dniu Świętości Życia wiele osób składa przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego czyli zobowiązuje się do dziewięciomiesięcznej modlitwy w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki.

W tym dniu w naszej Bazylice podczas Mszy św. o godz. 16.30, którą odprawił Proboszcz o. Mirosław Sokoliński O. Carm 14 wiernych podjęło Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Podczas Mszy św. oprawę muzyczną zapewnił chór z Politechniki Krakowskiej. 

Po zakończeniu Mszy św. miał miejsce koncert Chóru z Politechniki Krakowskiej, który zaprezentował poruszające i nastrojowe pieśni wielkopostne.

Facebook
Twitter