Uroczysta Procesja Bożego Ciała ulicami naszej Parafii – 8 czerwca 2023 r.

W czwartek 8 czerwca 2023 roku obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Mszy św. o godz. 16.30 tradycyjnie już przewodniczyli ojcowie kapucyni w osobie o. Gwardiana i współbraci seminarzystów, wraz z księżmi zmartwychwstańcami z kościoła przy ul. Łobzowskiej. Po zakończonej Mszy św. wyruszyliśmy na ulice parafii w procesji eucharystycznej, by publicznie wyznać wiarę i adorować Jezusa Chrystusa obecnego w Eucharystii. Przeszliśmy ulicami: Karmelicką, Batorego, Sobieskiego, Siemiradzkiego, Łobzowską i Garbarską by powrócić do naszej Bazyliki. W procesji towarzyszyła nam orkiestra dęta oraz chór „Harfa”.

Na trasie przygotowane były, jak nakazuje tradycja cztery ołtarze pod gołym niebem. Przed nimi wysłuchaliśmy fragmentów czterech Ewangelii i przyjęliśmy błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. 

W powietrzu unosił się zapach kadzidła, dzieci w strojach krakowskich sypały płatki kwiatów a złocista monstrancja pod baldachimem z prawdziwie obecnym Chrystusem połyskiwała w promieniach słońca. „Jak bardzo na taką procesję w naszej parafii czekaliśmy – słychać było liczne głosy uczestników – po pandemii i po niesprzyjającej w ostatnich latach pogodzie…”

Zapraszamy do fotorelacji z tego wydarzenia

Facebook
Twitter