Ci zaś, którzy przystępują do sakramentu pokuty, otrzymują od miłosierdzia Bożego przebaczenie zniewagi wyrządzonej Bogu i równocześnie dostępują pojednania z Kościołem, któremu, grzesząc, zadali ranę, a który przyczynia się do ich nawrócenia miłością, przykładem i modlitwą. (KKK1422)

Sakrament pokuty jest sprawowany w naszej Bazylice:

– w dni powszednie: 6.00 – 9.30; 11.30 – 12.30; 16.00 – 17.00; 18.30 – 19.30

– w niedziele i święta podczas każdej Mszy świętej.

Penitent, który chce przystąpić do sakramentu pokuty powinien wypełnić następujące warunki:

 1. Rachunek sumienia

 2. Żal za grzechy

 3. Mocne postanowienie poprawy

 4. Szczera spowiedź

 5. Zadośćuczynienie Panu Bogu i bliźniemu

2 odpowiedzi

 1. Szczęść Boże, mam pytanie dotyczące możliwości spotkania się z ojcem Andrzejem, kapelanem Szpitala Specjalistycznego im. J. Dietla. Na przełomie października/listopada 2022 roku byłem pacjentem na Oddziale Kardiologicznym, gdzie przebywałem przez 3.5 tygodnia po komplikacjach pooperacyjnych jakich doznałem w Szpitalu Jana Pawła II, gdzie wszczepiono mi zastawkę aortalną. Być może, że Ojciec Andrzej przypomni sobie moją osobę, gdyż parę razy rozmawialiśmy. Obecnie przebywam w domu, poddawany jestem terapii, która zaowocowała tym, że już poruszam się w miarę samodzielnie nie tylko po mieszkaniu, ale chodzę po schodach pod kontrolą terapeuty i wychodzę z domu na spacery. Ojciec Andrzej kiedyś zaproponował mi, abym go odwiedził w klasztorze. Chciałbym przystąpić do spowiedzi św. Problem tkwi w tym, że jestem osobą niedosłyszącą (używam aparatów) i spowiedź w kościelnym konfesjonale jest dla mnie nie do pokonania. Może Ojciec zgodziłby się na wyspowiadanie mnie w jakimś pomieszczeniu klasztornym lub przyklasztornym. Kończy się okres spowiedzi wielkanocnych i zależy mi na tym, abym mógł spełnić ten obowiązek przykazania kościelnego.
  Będę wdzięczny za jakąś informację i życzliwe potraktowanie mojej prośby.
  Z wyrazami czci i szacunku – (również)Andrzej.
  Szczęść Bożę!

  1. Szczęść Boże, w sprawie możliwości spowiedzi dla niedosłyszących proszę o kontakt telefoniczny z furta klasztorną – tel.12 632-67-52. Z Panem Bogiem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *