Spotkania i próby: sobota – godz. 16.00; niedziela – godz. 09.30

Co tydzień podczas Mszy Świętej dla dzieci o godzinie 11.00 ktoś śpiewa. Kto to? To My – dziecięca Schola Exodus. Naszym najważniejszym zadaniem jest ubogacanie niedzielnych Eucharystii. Poza tym uczestniczymy w nabożeństwach dla dzieci: Różańcach, Roratach, Drogach Krzyżowych.

Ale to nie wszystko co się u nas dzieje. Schola to inaczej szkoła. Nie siedzimy jednak w ławkach i nie rozwiązujemy zadań z matematyki. W każdą sobotę podczas prób oprócz nauki nowych piosenek świetnie się bawimy. Grzecznie słuchamy co o Panu Bogu chcą nam opowiedzieć nasz opiekun duchowy o. Janusz Bębnik O. Carm. Pomaga mu nasza diakonia. Kiedy tylko pogoda na to pozwala bawimy się w karmelitańskim grodzie, czasem robiąc więcej hałasu niż powinniśmy 🙂

W ciągu roku mamy też czas, aby pośpiewać przy ognisku, potańczyć na zabawie andrzejkowej, przebrać się na zabawę karnawałową, czy spotkać się ze Świętym Mikołajem. Raz w semestrze wyjeżdżamy na weekend na Dni Skupienia, aby podreperować swoje Serduszka. Byliśmy już w: Suchych k. Poronina, Wiśniowej, Kasinie Małej, Łapszach Niżnych, Witowie… Każdy wyjazd jest dla nas niezapomniany przez liczne wrażenia, które nam dostarczają.

Jeśli po prostu lubisz śpiewać, albo jesteś ciekawy jak to wszystko wygląda wpadnij w sobotę o 16.00 lub w niedziele o 09.30.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *