schola_duze

Spotkania i próby: sobota – godz. 16.00; niedziela – godz. 10.00

Co tydzień podczas Mszy Świętej dla dzieci o godzinie 11.00 ktoś śpiewa. Kto to? To My – dziecięca Schola Exodus. Naszym najważniejszym zadaniem jest ubogacanie niedzielnych Eucharystii. Poza tym uczestniczymy w nabożeństwach dla dzieci: Różańcach, Roratach, Drogach Krzyżowych.

Ale to nie wszystko co się u nas dzieje. Schola to inaczej szkoła. Nie siedzimy jednak w ławkach i nie rozwiązujemy zadań z matematyki. W każdą sobotę podczas prób oprócz nauki nowych piosenek świetnie się bawimy. Grzecznie słuchamy co o Panu Bogu chcą nam opowiedzieć nasz opiekun duchowy o. Adam Matoryn O. Carm. Pomaga mu nasza diakonia do której należą: Marysi, Basia. Kiedy tylko pogoda na to pozwala bawimy się w karmelitańskim grodzie, czasem robiąc więcej hałasu niż powinniśmy 🙂

W ciągu roku mamy też czas, aby pośpiewać przy ognisku, potańczyć na zabawie andrzejkowej, przebrać się na zabawę karnawałową, czy spotkać się ze Świętym Mikołajem. Raz w semestrze wyjeżdżamy na weekend na Dni Skupienia, aby podreperować swoje Serduszka. Byliśmy już w: Suchych k. Poronina, Wiśniowej, Kasinie Małej, Łapszach Niżnych, Witowie… Razem z nami jeździ oczywiście o. Adam, który dba o to, abyśmy nie zapomnieli, że Pan Jezus jest naszym przyjacielem i że musimy się nawzajem szanować. Każdy wyjazd jest dla nas niezapomniany przez liczne wrażenia, które nam dosarczają.

Jeśli po prostu lubisz śpiewać, albo jesteś ciekawy jak to wszystko wygląda wpadnij w sobotę o 16.00 lub w niedziele o 10.00.