Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego – 28.05.2023 r.

Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Za pobożne odśpiewanie bądź recytację hymnu O Stworzycielu, Duchu przyjdź można uzyskać odpust zupełny.

W poniedziałek, 29 maja obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. W tym dniu o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie karmelitańskiej grupy modlitewno-formacyjnej. Wejście od strony parkingu, Karmelicka 21. Zainteresowanych modlitwą Słowem Bożym i duchowością karmelitańską serdecznie zapraszamy.

W środę 31 maja obchodzimy odpust Nawiedzenia NMP. Suma odpustowa pod przewodnictwem OO. Reformatów zostanie odprawiona o godz. 19.00. Po sumie odpustowej procesja eucharystyczna po krużgankach klasztoru. Kancelaria parafialna i furta klasztorna tego dnia będą nieczynne.

W przyszłą niedzielę 4 czerwca, przed Bazyliką grupa Karmelitańskiego Duszpasterstwa Młodych przeprowadzi już ostatni kiermasz z ciastami przed wyjazdem na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony. Hasłem tegorocznego spotkania młodych są słowa: „Maryja wstała i poszła z pośpiechem”, a Msza św. posłania młodzieży z udziałem Ojca Świętego odbędzie się 6 sierpnia br.

Facebook
Twitter