Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Palmową, 24.03.2024r.

Informujemy, iż zeszłej niedzieli w ramach „jałmużny wielkopostnej”, zebraliśmy sumę 8246 zł i 57,50 euro. W imieniu Romana dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli swoją hojnością serca wesprzeć go osobiście, spełniając uczynek miłosierdzia.

Z uwagi na Wielki Tydzień, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego z poniedziałku 25 marca przeniesiona jest na 8 kwietnia br.

W przyszłym tygodniu spowiadać będziemy według następującego porządku: od poniedziałku do środy od 6.00 do 19.00, natomiast w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę do godz. 17.00. Bardzo prosimy o nieodkładanie spowiedzi na ostatnią minutę i nieprzychodzenie do spowiedzi w czasie trwania obrzędów Triduum Paschalnego. Kapłani chcą również osobiście przeżyć liturgię odkupienia.

W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej będzie sprawowana o godz. 19.00, po niej adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy.

W Wielki Piątek o godz. 8.00 odśpiewamy Ciemną Jutrznię, natomiast Liturgia Męki Pańskiej będzie sprawowana o godz. 17.00. Po niej adoracja Jezusa w Grobie Pańskim. W tym dniu obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.  

W Wielką Sobotę o godz. 8.00 Ciemna Jutrznia, natomiast święcenie pokarmów wielkanocnych w godz. 8.00 – 17.00 na krużgankach klasztornych. Liturgię Wigilii Paschalnej sprawujemy o godz. 19.00.

Msza rezurekcyjna tradycyjnie będzie sprawowana w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00. W tym dniu nie będzie Mszy o godz. 7.30.

Facebook
Twitter