Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 31.05.2020r.
31 maja 2020
XI Niedziela Zwykła – 14.06.2020r.
13 czerwca 2020

Niedziela Trójcy Przenajświętszej – 7.06.2020r.

Dziś w Niedzielę Najświętszej Trójcy w naszej archidiecezji kończy się okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.

W czwartek, 11 czerwca, przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało.  Msze św. w tym dniu będą odprawiane według porządku niedzielnego. Po Mszy św. o godz. 1630 wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem, która przejdzie ulicami: Karmelicką, Batorego, Sobieskiego, Siemiradzkiego, Łobzowską i Garbarską powróci do kościoła. Do udziału w procesji zapraszamy wszystkich parafian i mieszkańców miasta. Bardzo prosimy o zaangażowanie się w procesję, wzięcie feretronów i sztandarów. Chętnych prosimy o zgłoszenie się przed Mszą Świętą do Kaplicy Brackiej. Prosimy także dzieci do sypania kwiatów. Udekorujmy także okna naszych mieszkań symbolami religijnymi. Prosimy o usunięcie, w miarę możliwości, samochodów z okolic ołtarzy. Tego dnia kancelaria parafialna i furta klasztorna będą nieczynne.

W poniedziałek, 8 czerwca, odprawiona zostanie o godz. 1630 Msza Święta o jedność w naszej Ojczyźnie za wstawiennictwem św. Królowej Jadwigi, fundatorki naszego klasztoru i kościoła. Jest to zarazem dzień liturgicznego wspomnienia miłosiernej królowej.

Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które w naszej bazylice odprawiane są codziennie o godz. 1830.

Z okazji roku jubileuszowego 800 – lecia śmierci św. Anioła zapraszamy w każdy wtorek o godz. 1200 na Msze św. wotywne ku jego czci z okolicznościowym kazaniem i z możliwością uzyskania łaski odpustu zupełnego.

 W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

  • w poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi, królowej;
  • w piątek – wspomnienie bł. o. Hilarego Pawła Januszewskiego, karmelity, męczennika obozu Dachau i Towarzyszy
  • w sobotę – św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła.

Niech Matka Boża Piaskowa, Niewiasta Eucharystii wyprasza nam, naszym bliskim i całemu światu dar Bożego błogosławieństwa i pokoju serca!