IV Niedziela Adwentu – 24.12.2017
23 grudnia 2017
Niedziela Chrztu Pańskiego – 07.01.2018
6 stycznia 2018

Niedziela Świętej Rodziny – 31.12.2017

Dzisiejsza niedziela Świętej Rodziny jest jednocześnie ostatnim dniem roku kalendarzowego. Nabożeństwo na zakończenie roku kalendarzowego o godz. 1830. 

W poniedziałek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, pierwszy dzień Nowego Roku 2018 – Matce Najświętszej będziemy zawierzać rozpoczynający się rok kalendarzowy. W tym dniu jest obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. Msze św. według porządku niedzielnego. Składka przeznaczona jest na Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”.

W tym tygodniu  przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:

  • w czwartek po Mszy św. o godz. 1900 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, którą przygotuje grupa młodzieżowa „Flos Carmeli”.
  • w sobotę Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej o godz. 1630, a po niej nabożeństwo wynagradzające.

W sobotę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. W tym dniu jest obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. Msze św. w naszej Bazylice wg porządku niedzielnego. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy. Składka w tym dniu przeznaczona jest na misje.

W przyszłą niedzielę gościć będziemy zespół „Rombań” z naszej parafii w Chyżnem. Zespół uświetni swym śpiewem Msze Święte o godz. 1100, 1200 i 1300. Po Mszy o 1300 zapraszamy na wspólne kolędowanie.

Od wtorku rozpoczynamy w naszej parafii Wizyty Duszpasterskie tzw. „kolędę”. Kapłani rozpoczynają wizyty ok. godz. 1700. W tym tygodniu odwiedzimy parafian mieszkających przy ulicach:

– we wtorek: Mickiewicza i Krupnicza

– w środę: Batorego

– w czwartek: Łobzowska

– w piątek: Sobieskiego

Składamy wraz z wolontariatem  Karmelitańskiego Dzieła Miłosierdzia,  serdeczne podziękowanie za zainteresowanie kiermaszem świątecznym. Podczas kiermaszu zebrano 2350zł.

Ukazał się nowy numer miesięcznika „Na Piasku”, zachęcamy do lektury.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i opieki Pani Krakowa na nadchodzący tydzień oraz cały Nowy Rok.