Niedziela Świętej Rodziny – 29.12.2019 r.
28 grudnia 2019
Niedziela Chrztu Pańskiego – 12.01.2020 r.
11 stycznia 2020

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim – 05.01.2020 r.

Jutro, 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Podczas każdej Mszy Świętej poświęcenie kadzidła i kredy. Składka w tym dniu przeznaczona jest na Krajowy Fundusz Misyjny, któremu patronuje Komisja Episkopatu Polski ds. Misji. Jednym z głównych jej zadań jest opieka nad 1903 misjonarzami i misjonarkami, posługującymi na placówkach misyjnych w 98 krajach.

W środę odbędzie się spotkanie opłatkowe grupy modlitewnej Betania w Sali na krużgankach naszego klasztoru. Rozpoczęcie o godz. 1715.

Również w środę zapraszamy na kolejny Wieczór Uwielbienia. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 1900, następnie adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa wstawiennicza.

We czwartek o godz. 1730 zapraszamy serdecznie na spotkanie artystyczno – hagiograficzne z cyklu „Piękno godności osoby ludzkiej” przygotowane przez Teatr Hagiograf im. św. Teresy od Dzieciątka Jezus z okazji jubileuszu 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II.

W przyszłą niedzielę 12 stycznia gościć będziemy zespół „Rombań” i „Żurawinki” z naszej parafii w Chyżnem. Zespół uświetnia swym śpiewem Msze Święte o godz. 1100 i 1300. Po tych Mszach świętych zapraszamy na wspólne kolędowanie przy żłóbku betlejemskim.

Kandydatów do bierzmowania z rocznika I zapraszamy 12 stycznia na spotkanie opłatkowe do Eliaszówki.

Trwają w naszej parafii Wizyty Duszpasterskie tzw. „kolęda”. Kapłani rozpoczynają wizyty od godz. 1700 w sobotę od godz. 1400. W tym tygodniu odwiedzimy parafian mieszkających przy ulicach:

– we wtorek: Krowoderskiej, Czystej i Grabowskiego;

– w środę: Kochanowskiego i Kremerowskiej;

– w czwartek: Michałowskiego, Pawlikowskiego, Sereno – Fenna;

– w piątek: Dolnych Młynów, Czarnowiejskiej, Szlak, Asnyka, Rajskiej

i Biskupiej;

– w sobotę: Karmelickiej i Szujskiego.

Przepraszamy jednocześnie mieszkańców mieszkających przy ul. Łobzowskiej 5, 7, 9, 15, 19, 21, 23, 25, 27, 29, 31 i 33, do których nie dotarł z powodu choroby kapłan z planową wizytą duszpasterską. Odwiedziny kolędowe w Waszych domach odbędą się 14 stycznia od godz. 17.00.

Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej i klasztornej O. Andrzeja Gierczaka, który dotychczas posługiwał w parafii i klasztorze w Baborowie. Jednocześnie dziękujemy za posługę w naszym klasztorze i kościele O. Jarosławowi Pyzia, który dekretem O. Prowincjała Bogdana Megera został mianowany Przeorem Klasztoru w Gdańsku. Obu Ojcom życzymy opieki Matki Najświętszej i Bożego błogosławieństwa w posłudze kapłańskiej i zakonnej.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i opieki Pani Krakowa na nadchodzący tydzień.