Dziś, po Mszy św. o godz. 1630 odbędzie się koncert Chóru „Harfa”. Serdecznie zapraszamy.

We wtorek odbędzie się spotkanie dla II rocznika młodzieży przygotowującej się do bierzmowania o godz. 1810.

W środę spotkanie wolontariuszy Karmelitańskiego Dzieła Miłosierdzia o godz. 1900 w Eliaszówce.

W czwartek zakończenie Roku Jubileuszowego św. Marii Magdaleny de Pazzi. Uroczysta Msza Święta zostanie odprawiona o godz. 1900. Po Mszy koncert zespołu „Twoje Niebo”.

W sobotę podczas Mszy św. o godz. 1100, J.E. ks. bp. Tadeusz Pieronek udzieli sakramentu święceń w stopniu prezbiteratu naszemu współbratu – Jarosławowi Pyzia. Na uroczystość święceń zapraszamy wszystkich związanych z naszą Bazyliką, parafią i Zakonem, a w sposób szczególny Świecką Rodzinę Karmelu.

W sobotę 27 maja wyruszy, jednodniowa, X Piesza Pielgrzymka z  Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie - Łagiewnikach do  Sanktuarium Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Trasa liczy 33 km.  Chętni, którzy chcieliby podjąć trud pieszej pielgrzymki, proszeni są  o zapisywanie się do 25 maja w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego  (punkt  INFORMACJI k. Domu Duszpasterskiego) lub w parafii MB Królowej Polski  w Krakowie - Nowym Ruczaju. Powrót z Kalwarii do Krakowa – autokarami.  Wytrwałych zachęcamy do powrotu z Kalwarii do Krakowa NA ROWERACH.   Szczegółowe informacje zamieszczone są na plakatach.

Klasztor Karmelitów wraz z Radą Parafialną organizuje festyn charytatywny pod nazwą KARMELIADA. Festyn odbędzie się 11 czerwca w ogrodach naszego klasztoru. W trakcie festynu przewidziano KONKURS RODZIN. Chętne rodziny w składzie: rodzice + jedno lub dwójka dzieci prosimy o zgłoszenie się pod numer telefonu podany na plakatach do 4 czerwca. Na uczestników konkursu czekają nagrody!

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie zaprasza w mury swej uczelni. Rozpoczęła się rekrutacja na kierunki: teologia, turystyka religijna, filozofia, prawo kanoniczne, historia, historia sztuki, ochrona dóbr kultury, muzyka kościelna, turystyka historyczna, archiwistyka i zarządzanie dokumentacją, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, nauki o rodzinie oraz praca socjalna.

Życzymy wszystkim miłej niedzieli!

W czwartek grupa młodzieżowa Flos Carmeli zaprasza na „Mszę Świętą u Eliasza” do sali „Eliaszówka” znajdującej się w podziemiach naszego klasztoru. Msza Święta rozpocznie się o godz. 1800.

W przyszłą niedzielę zapraszamy na koncert Chóru „Harfa”, który odbędzie się po Mszy św. o godz. 1630.

Również w przyszłą niedzielę odbędzie się V Marsz dla Życia i Rodziny w Krakowie. Marsz wyruszy o godz. 1000 z Placu Matejki. Na zakończenie Marszu w Parku im. Henryka Jordana odbędzie się piknik rodzinny.

Nabożeństwa majowe w naszej Bazylice odprawiane są codziennie o godz. 1830.

Klasztor Karmelitów wraz z Radą Parafialną organizuje festyn charytatywny pod nazwą KARMELIADA. Festyn odbędzie się 11 czerwca w ogrodach naszego klasztoru. W trakcie festynu odbędzie się licytacja fantów, z której dochód będzie przeznaczony na zakup abonamentów obiadowych dla dzieci z ubogich rodzin oraz na zorganizowanie wyjazdu młodzieży do Panamy na Światowe Dni Młodzieży w 2019 roku. W związku z tym prosimy o przyniesienie fantów – różnorodnych rzeczy, które są w dobrym stanie. Fanty takie można przynosić do zakrystii lub na furtę.

Życzymy wszystkim miłej niedzieli!

W dniu wczorajszym w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach dwóch naszych współbraci – br. Józef Chruściel z klasztoru w Chyżnym oraz br. Andrzej Bartyzel z tutejszego klasztoru – zostali, podczas uroczystej Eucharystii sprawowanej przez J.E. ks. bp. Grzegorza Rysia, ustanowieni nadzwyczajnymi szafarzami komunii świętej. Życzymy im Bożego błogosławieństwa oraz wiele radości z wykonywania tej posługi.

Młodzież Karmelitańskiego Dzieła Miłosierdzia prowadzi dziś kramik z palmami i stroikami wielkanocnymi. Dochód będzie przeznaczony na organizację wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży do Panamy w 2019 r. Przy kramiku będzie także można złożyć ofiarę na bilet dla wolontariusza wyjeżdżającego do pracy przy misji salezjańskiej w Boliwii.

W poniedziałek o godz. 1630 zostanie odprawiona Msza św. o jedność w narodzie połączona z nabożeństwem do św. Królowej Jadwigi.

Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Spowiedź święta od poniedziałku do środy w godzinach od 600 do 2000; od czwartku do soboty od 600 do 1800.

W Wielki Wtorek, 11 kwietnia, Piwnica św. Norberta serdecznie zaprasza na wielkopostne czuwanie muzyczne pt.: „Drzewo  Święte”. Rozpoczęcie o godz. 20.00 w naszej Bazylice.

W środę – 12 kwietnia – odbędzie się spotkanie Grupy Modlitewnej „Betania”. Spotkanie w salce przy krużgankach naszego klasztoru rozpocznie się o godz. 1715.

W Wielki Czwartek Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 1900. Po Mszy św. adoracja Ciemnicy.

W Wielki Piątek o godz. 900 Ciemna Jutrznia. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 1630 oraz Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii o godz. 2000. Po Liturgii Męki Pańskiej adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim.

W Wielką Sobotę także o godz. 900 Ciemna Jutrznia. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny od godz. 800 do godz. 1800 na krużgankach klasztornych.

Msza Święta Wigilii Paschalnej w sobotę o godz. 1900, natomiast Msza Święta Rezurekcyjna w niedzielę o godz. 600. W niedziele Wielkanocną nie będzie Mszy św. o godz. 730.

W poniedziałek wielkanocny Msze św. odprawiamy wg porządku niedzielnego. Chrzest dzieci tego dnia na Mszy św. o godz. 1400.

W czasie całego Triduum kancelaria parafialna będzie nieczynna.

Życzymy wszystkim miłej niedzieli!