XXVII Niedziela zwykła – 07.10.2019
5 października 2019
XXIX Niedziela zwykła – 20.10.2019 r. – Uroczystość św. Jana Kantego
19 października 2019

XXVIII Niedziela zwykła – 13.10.2019 r.

Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w naszej bazylice, które są odprawione codziennie o. godz. 1815. We wtorki różaniec z udziałem dzieci, natomiast w czwartki z udziałem młodzieży.

Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania z I rocznika zapraszamy na spotkania: grupa 1 – w poniedziałek o godz. 1600 w Eliaszówce, grupa 2 – we wtorek o godz. 1755 w Kaplicy Brackiej i grupa 3 – we wtorek o godz. 1755 w salce młodzieżowej w holu klasztoru.

W dzisiejszą niedzielę przeżywamy XIX Dzień Papieski. Hasłem tegorocznego dnia są słowa zapisane w Ewangelii przez św. Marka „Wstańcie, chodźmy”. Przy naszym kościele trwa kwesta na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Wesprzyjmy hojnie stypendystów tego wielkiego dzieła – „żywego pomnika” wdzięczności św. Jana Pawła II.

W poniedziałek 14 października zapraszamy na Mszę św. o jedność w Narodzie za wstawiennictwem św. Królowej Jadwigi o godz. 1630. Tego dnia w modlitwach pamiętajmy o nauczycielach i wychowawcach, w szczególny sposób o katechetach z naszej parafii.

W środę 16 października przypada kolejna rocznica wyboru Kard. Karola Wojtyły na następcę św. Piotra. Z tej okazji zapraszamy na niezwykły koncert w wykonaniu artystów Piwnicy św. Norberta do Kaplicy Matki Bożej Piaskowej na godz. 2000.

Trwa Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Pod chórem można wesprzeć dzieło misyjne drobnymi ofiarami. Zachęcamy też do modlitwy w intencji misji i misjonarzy w czasie różańca. W przyszłą niedzielę 20 października wolontariusze z KDM zapraszają na kiermasz misyjny. Na stoisku przed bazyliką będzie można nabyć kawę i czekoladę z Etiopii. Uzbierane datki zostaną przekazane na misje prowadzone przez nasz Zakon.

W przyszłą niedzielę 20 października o godz. 2000 zapraszamy na Maryjny Koncert Charytatywny dla Marysi w wykonaniu Lidii Jazgar i Ryszarda Brączek oraz chórów krakowskich: Chóru Bazyliki OO. Cystersów w Mogile, Chóru Canticum Amicorum, Chóru Żeńskiego Ad Caelum oraz Chóru Pastores.

Zbliża się miesiąc listopad poświęcony pamięci naszych zmarłych. Wypominki za zmarłych przyjmują dziś pod chórem bracia klerycy, natomiast w tygodniu przyjmujemy je na furcie klasztornej i w zakrystii. Imiona zmarłych prosimy czytelnie napisać na kartach wypominkowych rozłożonych na ołtarzach bocznych i na regale pod chórem. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlić się będziemy we wtorki i piątki listopada na nabożeństwie Drogi Krzyżowej o godz. 1800, natomiast w pozostałe dni podczas nabożeństwa różańcowego o godz. 1830.

W tym tygodniu w Liturgii obchodzimy: we wtorek – święto św. Teresy od Jezusa, karmelitanki; w środę – św. Jadwigi Śląskiej; w czwartek – św. Ignacego Antiocheńskiego;  w piątek – święto św. Łukasza, ewangelisty.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i opieki Pani Krakowa na nadchodzący tydzień.