XXVIII Niedziela zwykła – 13.10.2019 r.
12 października 2019
XXX Niedziela zwykła – 27.10.2019 r. – Poświęcenie Kościoła Własnego
26 października 2019

XXIX Niedziela zwykła – 20.10.2019 r. – Uroczystość św. Jana Kantego

W dzisiejszą niedzielę przypada uroczystość Św. Jana Kantego – głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa. Jego opiece polecamy całą naszą archidiecezję, nasze rodziny i nas samych.

Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w naszej bazylice, które są odprawione codziennie o godz. 18.15. We wtorki różaniec z udziałem dzieci, natomiast we czwartki z udziałem młodzieży.

Trwa Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Wolontariusze z KDM zapraszają na kiermasz misyjny. Na stoisku przed Bazyliką będzie można nabyć kawę i czekoladę z Etiopii. Uzbierane datki zostaną przekazane na misje prowadzone przez nasz zakon. Także pod chórem można wesprzeć dzieło misyjne drobnymi ofiarami. Zachęcamy też do modlitwy w intencji misji i misjonarzy w czasie Różańca.

Dzisiaj o godz. 20.00 zapraszamy na Maryjny Koncert Charytatywny dla Marysi w wykonaniu Lidii Jazgar i Ryszarda Brączek oraz chórów krakowskich: Chóru Bazyliki Cystersów w Mogile, Chóru Canticum Amicorum, Chóru Żeńskiego Ad Caelum oraz Chóru Pastores.

Zbliża się miesiąc listopad poświęcony pamięci naszych zmarłych. Wypominki za zmarłych przyjmują dziś pod chórem bracia klerycy, natomiast w tygodniu przyjmujemy je na furcie klasztornej i w zakrystii. Imiona zmarłych prosimy czytelnie napisać na kartach wypominkowych rozłożonych na ołtarzach bocznych i na regale pod chórem. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlić się będziemy we wtorki i piątki listopada na nabożeństwie Drogi Krzyżowej o godz. 1800, natomiast w pozostałe dni podczas nabożeństwa różańcowego o godz. 1830.

We wtorek 22 października o godz. 20.00 zapraszamy do Eliaszówki na koncert Piwnicy św. Norberta z cyklu Muzyczna wędrówka szlakami Europy pt. „Krótka historia czasu”.

W sobotę 26 października zapraszamy na spotkanie Rodziny Karmelitańskiej. Rozpoczęcie o godz. 10.00 w Kaplicy Brackiej. Natomiast w przyszłą niedzielę 27 października zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej na Nieszpory Szkaplerzne o godz. 18.30.

W przyszłą niedzielę 27 października młodzież z Karmelitańskiego Dzieła Miłosierdzia zaprasza na kiermasz zniczy. Zebrane ofiary pomogą młodzieży zorganizować dzieła charytatywne grupy.

Chór Harfa pod batutą Edwarda Machety, działający przy naszej karmelitańskiej Bazylice, zaprasza w przyszłą niedzielę 27 października po Mszy św. o 16.30 na Koncert Pieśni Maryjnych.

W tym tygodniu w Liturgii obchodzimy: we wtorek –  św. Jana Pawła II, papieża.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i opieki Pani Krakowa na nadchodzący tydzień.