XVII Niedziela Zwykła – 26.07.2020r.
30 lipca 2020

XVIII Niedziela Zwykła – 2.08.2020r.

Rozpoczęliśmy miesiąc sierpień – w polskiej tradycji jest to miesiąc abstynencji od spożywania alkoholu. Zachęcamy do modlitwy i abstynencji za tych, którzy nadużywają środków alkoholowych.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca:

  • we czwartek nabożeństwo Godziny Świętej o godz. 1830;
  • w piątek Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt oddania się Sercu Jezusowemu o godz. 1900.

W liturgii w tym tygodniu obchodzić będziemy:

  • we wtorek – wspomnienie św. Jana Maria Vianneya, prezbitera;
  • we czwartek – święto Przemienia Pańskiego;
  • w piątek – święto św. Alberta z Trapani, karmelity i prezbitera;
  • w sobotę – wspomnienie św. Dominika, prezbitera.

W każdy wtorek zapraszamy na Mszę św. o godz. 1200 ku czci św. Anioła, męczennika. Zachęcamy też do nabycia pierwszej w języku polskim publikacji o św. Aniele zatytułowanej: Żywot św. Anioła – dzisiaj w zakrystii, a w tygodniu na furcie klasztornej. We czwartki o godz. 1200 zapraszamy natomiast na Msze św. ku czci bł. o. Hilarego Januszewskiego, karmelity i męczennika obozu Dachau.

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka wraz z Duszpasterstwem Rodziców Dzieci Utraconych przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach i Duszpasterstwem Rodzin Archidiecezji Krakowskiej organizuje III Rekolekcje dla Rodziców w żałobie po śmierci dziecka „Wieczernik Miłosierdzia”.

Rekolekcje potrwają cztery dni. Odbędą się w dniach 28-31 sierpnia br. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach. W programie: kierownictwo duchowe, konferencje, warsztaty psychologiczne, modlitwa o umocnienie w żałobie, Msza św. z zawierzeniem zmarłego dziecka Bożemu Miłosierdziu. Rekolekcje poprowadzi ks. dr Janusz Kościelniak, duszpasterz rodzin dzieci utraconych archidiecezji krakowskiej. Liczba miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia są przyjmowane pod nr. tel. 667-837-106. Koszt udziału (nocleg z pełnym wyżywieniem) wynosi 200 zł od osoby. Szczegółowe informacje na stronach www.pro-life.plwww.milosierdzie.pl.

Niech Matka Boża Piaskowa wyprasza nam, naszym bliskim i całemu światu dar Bożego błogosławieństwa i pokoju serca!