XIV Niedziela Zwykła – 5 lipca 2020r.
4 lipca 2020
XVI Niedziela Zwykła – 19.07.2020r.
30 lipca 2020

XV Niedziela Zwykła – 12.07.2020r.

W naszej bazylice trwa nowenna przed Uroczystością Matki Bożej Szkaplerznej. Codziennie o godz. 1830 nabożeństwo, a o godz. 1900 Msza Święta. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej Szkaplerznej.

We czwartek w naszej bazylice przeżywać będziemy Uroczystość odpustową ku czci Matki Bożej Szkaplerznej – Głównej Patronki naszego Zakonu. Msze Święte o godz. 600, 700, 800, 900, 1200, 1630. Nieszpory o godz. 1830. Suma odpustowa o godz. 1900, a po niej procesja eucharystyczna. Prosimy o asystę procesyjną i dzieci do sypania kwiatów. Po każdej Mszy Świętej będzie można także przyjąć Szkaplerz Święty. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej Szkaplerznej. W tym dniu nie będzie czynna kancelaria parafialna i furta klasztorna.

Zapraszamy do naszej bazyliki na Adorację Najświętszego Sakramentu codziennie od godz. 600 do 1900, a w niedzielę od godz. 1400 do 1900 z przerwą na czas Mszy św. o godz. 1630. Adoracja odbywa się w Kaplicy Brackiej.

 Posługa w konfesjonale odbywa się codziennie od godz. 600 do 1000, od 1130 do 1230 oraz od 1600 do 2000, a w niedzielę od godz. 600 do 1400 i od 1600 do 2000.

W poniedziałek, 13 lipca zapraszamy o 1630 na Mszę św. w intencji o jedność w naszym narodzie za wstawiennictwem św. Królowej Jadwigi.

W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

  • w poniedziałek – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta;
  • w środę – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła;
  • we czwartek – uroczystość Matki Bożej z Góry Karmel, głównej patronki naszego zakonu;
  • w sobotę – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera.

Składamy serdeczne staropolskie „Bóg zapłać!” tym wszystkim, którzy odpowiedzieli na apel naszego metropolity Ks. Abp Marka Jędraszewskiego i złożyli do skarbony pod chórem ofiarę na rzecz, tych którzy ucierpieli w ostatnich nawałnicach, które przeszły przez Małopolskę. Dzięki waszej ofiarności zebraliśmy kwotę 1664,50 zł.

Niech Matka Boża Piaskowa, Orędowniczka Szkaplerza świętego wyprasza nam, naszym bliskim i całemu światu dar Bożego błogosławieństwa i pokoju serca!

 

Apel
arcybiskupa metropolity krakowskiego
do wiernych Archidiecezji Krakowskiej
o wzięcie udziału w wyborach prezydenckich

„Mówię tak, jak mówię, ponieważ to jest moja matka, ta ziemia! To jest moja matka, ta Ojczyzna! To są moi bracia i siostry!”. Tak przejmująco wyrażał swą miłość do Polski św. Jan Paweł II Wielki w 1991 roku w Kielcach, w czasie swojej IV Pielgrzymki do Ojczyzny. W jej trakcie z wielką mocą głosił wszystkim swoim rodakom, że prawdziwą i autentyczną wolność, w wymiarze zarówno indywidualnym, jak i narodowym, można budować jedynie na tym fundamencie, jakim jest Dekalog. Przez całe swe życie święty Papież wiernie służył Bogu, Kościołowi i Polsce, domagając się, aby jej dzieje nigdy nie toczyły się – jak pisał w poemacie Myśląc Ojczyzna… – „przeciw prądowi sumień”.

Drodzy Siostry i Bracia!

W imię miłości do Ojczyzny i w duchu wielkiej za nią odpowiedzialności bardzo proszę Was wszystkich, także osoby starsze, które dobrze pamiętają czasy walki z Kościołem i jego nauczaniem, abyście w najbliższą niedzielę, 12 lipca br., jak najliczniej wzięli udział w II turze wyborów prezydenckich i zgodnie z właściwie ukształtowanym sumieniem opowiedzieli się za tym kandydatem na urząd prezydenta RP, którego polityczny program jest bliski nauce społecznej Kościoła ze względu na obronę fundamentalnej wartości życia oraz tradycyjnie pojmowaną instytucję małżeństwa i rodziny, a także troskę o zagwarantowanie rodzicom prawa do wychowywanie ich dzieci.

Niech św. Jan Paweł II Wielki, którego stulecie urodzin obchodzimy w tym roku, będzie dla Was wszystkich natchnieniem we wspólnym zmaganiu o autentyczną wolność. Wolność bowiem „stale trzeba [na nowo] zdobywać, [gdyż] nie można jej tylko posiadać” (por. Karol Wojtyła, Myśląc Ojczyzna…).

Z serca Was, Drodzy Siostry i Bracia, błogosławię

† Marek Jędraszewski
Arcybiskup Metropolita Krakowski

Kraków, 7 lipca 2020 roku