XV Niedziela Zwykła – 11.07.2021 r.

W dniu dzisiejszym w naszej Archidiecezji  rozpoczynamy dziewięciotygodniową nowennę przygotowującą do uroczystości beatyfikacji Czcigodnego Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Codziennie  o godz. 1830 zapraszamy do naszej bazyliki na modlitwę różnicową w tej intencji, a w każdą sobotę różaniec z rozważaniami poświęconymi Słudze Bożemu kard. Stefanowi Wyszyńskiemu.

W naszej bazylice trwa nowenna przed Uroczystością Matki Bożej Szkaplerznej. Codziennie o godz. 1830 nabożeństwo, a o godz. 1900 Msza Św. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej Szkaplerznej.

We piątek w naszej bazylice przeżywać będziemy Uroczystość odpustową ku czci Matki Bożej Szkaplerznej – Głównej Patronki naszego Zakonu. Msze Św. o godz. 600, 700, 800, 900, 1200, 1630. Nieszpory o godz. 1830. Suma odpustowa o godz. 1900, a po niej procesja eucharystyczna. Prosimy o asystę procesyjną i dzieci do sypania kwiatów. Po każdej Mszy Św. będzie można także przyjąć Szkaplerz Święty. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej Szkaplerznej. W tym dniu nie będzie czynna kancelaria parafialna i furta klasztorna.

W poniedziałek 12 lipca zapraszamy o 1630 na Mszę Św. w intencji  jedności w naszym Narodzie za wstawiennictwem św. Królowej Jadwigi.

We wtorek 13 lipca w rocznicę śmierci Elżbiety Bonifacji, córki Jadwigi Andegaweńskiej i Władysława Jagiełły, Sodalicja św. Królowej Jadwigi zaprasza  na godz. 1730 do Katedry Wawelskiej na Mszę Św. w intencji Rodziców, którzy utracili swoje dzieci. Przed Mszą Św. o godz. 1700 nabożeństwo ku czci św. Jadwigi Królowej.

Również we wtorek 13 lipca przypada 500 rocznica poświęcenia Dzwonu Zygmunta.Z tej racji o godz. 21.00. rozlegnie się bicie królewskiego Dzwonu, a 3 minuty później zadzwonią wszystkie dzwony kościołów królewskiego miasta Krakowa.

W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

  • w poniedziałek – wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu, bpa i m.;
  • we wtorek – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta;
  • w czwartek – wspomnienie św. Bonawentury, bpa i dra Kościoła;
  • w piątek – uroczystość Matki Bożej z Góry Karmel, głównej Patronki naszego Zakonu.

Niech Matka Boża Piaskowa, Orędowniczka Szkaplerza świętego wyprasza nam, naszym bliskim i całemu światu dar Bożego błogosławieństwa i pokoju serca!

Facebook
Twitter