XVIII Niedziela Zwykła – 04.08.2019 r.
3 sierpnia 2019
XX Niedziela Zwykła – 18.08.2019 r.
17 sierpnia 2019

XIX Niedziela Zwykła – 11.08.2019 r.

Dzisiejsza liturgia słowa, podsumowując czytania z ostatnich niedziel, stawia nam pytanie: czy czuwamy oczekując na spotkanie z Bogiem i czego od Niego oczekujemy? Jeśli jesteśmy na wzór sług oczekujących w gotowości na spotkanie Pana, to doświadczymy, że w chwale zbawionych będzie nas wspierał Jezus Chrystus.

W poniedziałek o godz. 1630 Msza św. o jedność w Narodzie za wstawiennictwem św. Królowej Jadwigi.

W środę i czwartek w naszym klasztorze będą miały miejsce różne wydarzenia związane z Cracovia Sacra 2019. M.in. Koncert „Piaskowe Źródło” Piwnicy św. Norberta w środę o godz. 20.00. Wstęp wolny. Szczegółowy plan dostępny jest na plakatach, ulotkach i stronie internetowej: krakowskienoce.pl.

W czwartek uroczystość Wniebowzięcia NMP, która wskazuje nam drogę do domu Ojca, a jako najdoskonalszy owoc ludzkiego rodzaju poprzedza nas w tej drodze. Msze św. w tym dniu odprawiamy według porządku niedzielnego. Kancelaria parafialna i furta klasztorna będą nieczynna

Ponadto w tym tygodniu w liturgii przeżywamy: – we wtorek święto NMP Kalwaryjskiej; – w środę wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego;  – w sobotę święto św. Jacka.

W przyszłą niedzielę w naszej bazylice odbędzie się koncert „Muzyka w Starym Krakowie – Spanish Bass” po Mszy św. o godz. 19.00.

Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i udanych wyjazdów wakacyjnych, szczęśliwych powrotów i opieki Matki Bożej Szkaplerznej!