XI Niedziela zwykła – 13.06.2021r.

Od przyszłej niedzieli – 20 czerwca w naszej Archidiecezji zostanie odwołana dyspensa od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy św. Zapraszamy naszych parafian i sympatyków naszej Bazyliki do wspólnej modlitwy na Mszach św. i innych nabożeństwach.

Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które w naszej Bazylice odprawiane są codziennie o godz. 1830.

W poniedziałek, 14 czerwca zapraszamy na Mszę św. o godz. 1630 za wstawiennictwem św. Jadwigi Królowej w intencji o jedność w narodzie polskim. W imieniu Instytutu Świętej Jadwigi Królowej Polski zapraszamy także 19 czerwca na godz. 1200 do Kościoła Miłosierdzia Bożego (os. Oficerskie w Krakowie ul. Bp. Bandurskiego 12) na Sesję naukową poświęconą sylwetce osobowej św. Jadwigi Królowej. Szczegółowe informacje na afiszu w gablocie.

We wtorek, 15 czerwca w naszej Bazylice podczas Mszy św. o godz. 1700 Ks. Bp. Janusz Mastalski udzieli sakramentu Bierzmowania kandydatom przygotowującym się do przyjęcia tego sakramentu w naszej parafii.

W środę, 16 czerwca w naszym klasztorze rozpocznie się Kapituła Prowincjalna naszego Zakonu, która potrwa do piątku, 18 czerwca.  W środę podczas uroczystej Mszy św. o godz. 1200 zaprzysiężony zostanie na urzędzie Prowincjała o. Wiesław Strzelecki O.Carm. We czwartek o godz. 1900 Ojcowie Kapitulni celebrować będą Mszę św. ku czci św. o. Anioła, po Mszy św. koncert dedykowany św. o. Aniołowi w wykonaniu Scholii Gregoriańskiej Zakonu Paulinów. W piątek o godz. 1200 Msza św. na zakończenie obrad Kapituły.

W liturgii w tym tygodniu obchodzimy:

  • w poniedziałek – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika;
  • we czwartek – wspomnienie św. Brata Alberta.

W każdą niedzielę o godz. 1545 zapraszamy do Kaplicy Brackiej na modlitwę różańcową w intencji kapłanów.

Dzisiaj po każdej Mszy św. pod chórem będzie możliwość złożenia podpisu pod projektem ustawy, która zapewni dzieciom poczętym pełną ochronę prawną. Projekt ustawy został przygotowany przez Komitet Inicjatywy Ustawodawczej Stop aborcji.

Dzisiaj w naszej Bazylice gościmy Siostry Służebniczki, które posługują w naszej parafii. W tym roku przeżywają rok jubileuszu 150 rocznicy śmierci swojego założyciela bł. Edmunda Bojanowskiego, którego rocznicę beatyfikacji wspominamy dzisiaj. Prosimy, aby podzieliły się z nami zaproszeniem do wspólnego przeżywania roku św. Edmunda Bojanowskiego.

Niech Matka Boża Piaskowa wyprasza każdemu z nas dar Bożego błogosławieństwa. Wszystkim Wam i Waszym bliskim życzymy dobrej niedzieli i tygodnia!

 

 

 

 

 

Facebook
Twitter