VII Niedziela Wielkanocna – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 16 maja 2021r.

W dzisiejszą niedzielę przypada święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika – patrona naszej Ojczyzny oraz wspomnienie św. Szymona Stock, karmelity, który w objawieniu od Matki Najświętszej w 1251r. otrzymał znak Szkaplerza św. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które codziennie odprawiamy o godz. 1830. W czasie nabożeństw w tym tygodniu trwamy na modlitwie nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. 18 maja w szczególny sposób, poprzez śpiew Litanii Loretańskiej, będziemy dziękować za św. Jana Pawła II w 101. rocz. jego urodzin.

W każdą niedzielę o godz. 1545 zapraszamy do Kaplicy Brackiej na modlitwę różańcową, w której będziemy modlić się w intencji Ojca Świętego, biskupów i kapłanów, a także o nowe powołania do służby w kościele, jak również będziemy polecać zmarłych duszpasterzy.

W przyszłą niedzielę 23 maja, z okazji Dnia Matki młodzież z Karmelitańskiego Dzieła Miłosierdzia zaprasza na kiermasz ciast. Dochód z kiermaszu będzie przeznaczony na pomoc w usamodzielnieniu mam mieszkających w Domu Samotnej Matki. KDM organizuje także zbiórkę takich rzeczy jak: zastawa stołowa, garnki, sztućce, ściereczki kuchenne oraz szampony i żele pod prysznic dla dorosłych. Osoby chcące wesprzeć zbiórkę rzeczy prosimy o kontakt tel. pod nr 789 201 008 lub zgłoszenie się do stoiska w dzień kiermaszu.

Niech Matka Boża Piaskowa wyprasza każdemu z nas dar Bożego błogosławieństwa. Wszystkim Wam i Waszym bliskim życzymy dobrej niedzieli i tygodnia!

Facebook
Twitter