VI Niedziela zwykła – 14.02.2021r.

Dzisiejsza niedziela jest ostatnią przed okresem Wielkiego Postu. Patronom dzisiejszego dnia – św. Cyrylowi i św. Metodemu polecamy nasz europejski kontynent, a św. Walentemu – tych wszystkich, którzy darzą się uczuciem miłości.

Od dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów.

W środę, 17 lutego przypada POPIELEC. Rozpoczniemy czas Wielkiego Postu. Msze św. wg. porządku dnia powszedniego z dodatkowymi Mszami o godz. 1000 i 1800. W tym dniu obowiązuje post ścisły co do ilości i jakości pokarmów. Dzisiaj w naszej Archidiecezji rozpoczyna się okres Komunii św. wielkanocnej i trwać będzie on do uroczystości Trójcy Świętej (30 maja). Kancelaria parafialna w Środę Popielcową będzie nieczynna.

Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa pokutne Wielkiego Postu:

  • Nabożeństwo Drogi Krzyżowej:

– dla młodzieży w piątki o godz. 2000

– dla dorosłych we wtorki i w piątki o godz. 1800

– dla dzieci w czwartki o godz. 1730

  • Nabożeństwo Gorzkich Żali z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 1800.

Przypominamy wiernym, iż za udział w nabożeństwach pasyjnych można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Kolejny już rok w naszej parafii będzie można nabyć Zdrapkę Wielkopostną, czyli specjalną planszę kryjącą 40 zadań do wypełniania kolejno przez dni Wielkiego Postu. Zdrapki, rozprowadzane pod chórem naszej Bazyliki przez młodzież z Karmelitańskiego Dzieła Miłosierdzia, będzie można nabyć w Środę Popielcową. Dochód ze sprzedaży zdrapki będzie zbiórką dla młodzieży jadącej z naszą parafią na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie.

19 lutego, w pierwszy piątek Wielkiego Postu w Kościele w Polsce będziemy przeżywać jako Dzień modlitwy i pokuty za grzechy wykorzystania seksualnego małoletnich w Kościele.  Zachęcamy do podejmowa­nia zwłaszcza w tym dniu modlitwy i dzieł pokutnych w intencji osób, które zostały skrzywdzone we wspólnocie Kościoła. W tej intencji odprawione zostanie nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 1800.

Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” za kolektę z dnia 2 lutego. Dzięki Waszej ofiarności nasza parafia przekazała na wsparcie wspólnot klauzurowych kwotę 3330,00 zł

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i opieki Pani Krakowa na nadchodzący tydzień!

 

Facebook
Twitter