Uroczystość Wszystkich Świętych, Nieszpory w intencji zmarłych i Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych

Dzisiejsza uroczystość Wszystkich Świętych – ma charakter bardzo radosny. Jednego dnia bowiem wspominamy tych wszystkich, którzy poprzedzili nas w wędrówce do nieba, którzy Boże przykazanie miłości potrafili wcielić w swoje życie i już osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem. To są nie tylko święci, beatyfikowani czy kanonizowani, ale także wszyscy wierni zmarli, którzy już osiągnęli zbawienie, Kościół widzi w nich swoich orędowników u Boga i przykłady do naśladowania. W czwartek 2 listopada obchodzimy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. 

Tradycją ubiegłych lat w naszej Bazylice w Uroczystość Wszystkich Świętych o godz. 18.30 odprawione zostały uroczyste Nieszpory w intencji naszych zmarłych. 

W czwartek 2 listopada obchodzimy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Po Mszy św. o godz. 9.00 i 19.00 zapraszamy na Procesje i modlitwy w intencji zmarłych.

Dusze zmarłych polecane w wypominkach polecać będziemy Miłosierdziu Bożemu we wtorki i piątki miesiąca listopada o godz. 18.00. – podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej, natomiast w pozostałe dni tygodnia, w czasie modlitwy różańcowej o godz. 18.30. 

Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

Facebook
Twitter