Spotkanie Betanii – 12 czerwca 2019
12 czerwca 2019
Betania – tematyka spotkań 2019/2020
13 sierpnia 2019

Uroczystość Bożego Ciała

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Boże Ciało jest jednym z najważniejszych świąt obchodzonych w Kościele katolickim i ma wyjątkowo piękną oraz uroczystą oprawę. Jest świętem ruchomym, które obchodzone jest 60 dni po Wielkanocy. Na jej ustanowienie i rozpowszechnienie miało wpływ przyjęcie w 1215 roku dogmatu o transsubstancjacji, czyli realnej przemianie chleba i wina w Ciało i Krew Chrystusa.

W tym dniu w większości kościołów odprawiana jest procesja Eucharystyczna, która swoimi korzeniami sięga XIII w. Procesja zatrzymuje się przy czterech ołtarzach, przy których śpiewane są perykopy ewangeliczne Mateusza, Marka, Łukasza i Jana.

Z naszej bazyliki tradycyjnie procesja wyruszyła na zakończenie Mszy św. o godz. 16.30. W tym roku procesja przeszła ulicami: Karmelicką, Grabowskiego, Kochanowskiego, Michałowskiego, Dolnych Młynów i Rajską wróciła  do kościoła.

Radzie Parafialnej, Młodzieży KDM, Wspólnocie Jafa, Zarządowi TSSP  oraz rodzinom Borek i Florek dziękujemy z wybudowanie ołtarzy na trasie procesji.

Galeria