Rodzina i wychowanie cz.II
7 marca 2018
Spotkanie Betanii – 14 marca 2018
14 marca 2018

Spotkanie misyjne

W minioną niedzielę, 11.03.2018 r.  po południu o godz. 1700 w Eliaszówce odbyło się spotkanie misyjne. Spotkanie zostało zorganizowane przez Hanię, która w zeszłym roku zbierała w naszej parafii ofiary na pokrycie kosztów wyjazdu. W wyrazie wdzięczności postanawiała po powrocie podzielić się wrażeniami z misji.

Hania wraz z inną wolontariuszką spędziły dwa miesiące w Etiopskiej wiosce Dongora.  Na spotkaniu można było usłyszeć wiele ciekawostek z życia tamtejszych ludzi, zobaczyć wiele pięknych zdjęć oraz posmakować etiopskich smakołyków, a nawet dostać mały etiopski upominek. Hania wraz ze swoją koleżanką większość czasu poświęcały dzieciom organizując dla nich letnią szkołę. Dla tamtejszych dzieci było to coś wyjątkowego, o czym świadczyła frekwencja. Codziennie na zajęcia przychodziło po 100 osób.

Po dwóch miesiącach – jak relacjonowała Hania  – z żalem opuszczała tamtejszą wioskę, gdzie ludzie byli wdzięczni za każdy, nawet najdrobniejszy gest życzliwości. Życzymy Hani, aby jej zapał misyjny zapalił więcej osób, które zapragną pomagać ludziom.