Rekolekcje wielkopostne dla dzieci
6 marca 2018
Kapituła Prowincjalna
8 maja 2018

Rekolekcje powołaniowe

Drogi Młody Przyjacielu!

Serdecznie zapraszam Ciebie, w czasie tegorocznych wakacji, na Karmelitańskie Rekolekcje Powołaniowe do jednego z naszych domów – klasztorów.

Co to jest Karmel? W tłumaczeniu słowo to oznacza „ogród Boży” – miejsce harmonii i piękna, gdzie każdy jest zauważony przez Boga. Chcemy, abyś w murach naszych klasztorów odnalazł chociaż namiastkę tego ogrodu. Rekolekcje, które proponujemy mają charakter rozeznania powołania. Temu ma służyć rekolekcyjny program, który w głównej mierze wypełniony jest modlitwą , kontemplacją i ciszą. W czasie rekolekcji dzielimy się naszymi doświadczeniami i świadectwami, rozmawiamy ze sobą, słuchamy… Jest też okazja na zobaczenie ciekawych miejsc i wspólne wędrowanie.

Zapraszamy Ciebie do naszych klasztorów:

– w Woli Gułowskiej w dniach 2 – 6 lipca – klasztor położony na malowniczym Podlasiu, 70 km od Lublina, otoczony opieką Matki Bożej Gułowskiej – Patronki Żołnierzy Września 1939r. – miejsce ostatniej bitwy Kampanii Wrześniowej 1939r.

– w Oborach w dniach 9 – 13 lipca – klasztor, którym znajduje się karmelitański nowicjat, gdzie młodzi karmelici stawiają swoje pierwsze kroki przyobleczeni strojem zakonnym, a także miejsce wielu pielgrzymek przybywających do stóp łaskami słynącej figury Matki Bożej Bolesnej. Miejsce wielu cudów i nawróceń położone na ziemi kujawskiej ok. 50 km od Torunia.

– w Krakowie w dniach 23 – 27 lipca – najstarszy klasztor karmelitów w Polsce, fundacja św. Królowej Jadwigi 1397r., Sanktuarium Matki Bożej Piaskowej Pani Krakowa. Szczególnym patronem tego miejsca obok Matki Najświętszej jest bł. O. Hilary Januszewski, przeor krakowskiego klasztoru w dniu wybuchu II wojny światowej, męczennik Dachau – nazywany patronem życia. Wiele osób wstępuje do krakowskiego Karmelu przed obraz Matki Bożej Piaskowej na chwilę ciszy, modlitwy, na zatrzymanie się przy tym co najważniejsze.

Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem mailowym: powolania@karmelici.pl lub pod nr telefonu 726 047 979 najpóźniej na 5 dni przed rozpoczęciem rekolekcji.

Udział w rekolekcjach jest bezpłatny, można jednak w miarę możliwości zostawić ofiarę na rzecz goszczącej nas wspólnoty braci karmelitów.

Rekolekcje zaczynają się o godz. 15.00 pierwszego dnia rekolekcji, kończą się w południe ostatniego dnia.

Do zobaczenia w Karmelu!

O. Mariusz O.Carm