Ogłoszenia duszpasterskie XXX niedziela zwykła 24.10.2021r.

We wtorek, 26 października o godz. 18.15 dzieci komunijne ze Szkoły Podstawowej nr 7 otrzymają swoje różańce. Na wspólną modlitwę zapraszamy dzieci z rodzicami.

Na bocznych ołtarzach wyłożone są kartki wypominkowe. Prosimy o czytelne wpisanie imion i nazwisk naszych zmarłych, których chcemy polecać modlitwie Kościoła. Wypełnione kartki i ofiary można składać na furcie klasztornej lub w zakrystii. Zmarłych polecać będziemy Bożemu Miłosierdziu przez miesiąc listopad we wtorki i piątki o godz.18.00, podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Natomiast w pozostałe dni podczas modlitwy różańcowej o godz. 18.30.

W przyszłą sobotę, 30 listopada o godz. 10.30 odbędzie się kolejne spotkanie Karmelitańskiej Rodziny Szkaplerznej. Serdecznie zapraszamy wszystkich odzianych szkaplerzem karmelitańskim.

W każdą niedzielę, o godz. 15.45 serdecznie zapraszamy do Kaplicy Brackiej na modlitwę różańcową w intencji kapłanów, kleryków i osób powołanych do Służby Bożej.

Dzisiaj Karmelitańskie Duszpasterstwo Młodych zaprasza młodych ludzi do zaangażowania się w działalność grupy. Jej celem jest spełnianie prostych czynów miłosierdzia – zbiórek odzieży dla biednych, gromadzenie funduszy na obiady dla potrzebujących parafian, pomoc osobom starszym, niepełnosprawnym oraz gromadzenie środków na wyjazd na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie. Dochód z dzisiejszego kiermaszu zniczy i różańców przeznaczony jest na potrzeby naszych misji na Ukrainie. Spotkania KDM-u odbywają się w ostatnią środę miesiąca o godz. 19.00. Wolontariusze są dzisiaj obecni na krużgankach klasztornych, gdzie można z nimi porozmawiać i obejrzeć w gablocie ekspozycję „Różańce świata”.

Niech Maryja, Pani Krakowa wyprasza nam wszystkim błogosławioną niedzielę, przepełnioną radością i Bożym błogosławieństwem.

Facebook
Twitter