Ogłoszenia duszpasterskie XXIX Niedziela zwykła – 17.10.2021r.

W poniedziałek, 18 października obchodzimy święto św. Łukasza, patrona Służby zdrowia. W tym dniu szczególnie pamiętajmy o tych, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.

 

We wtorek, 19 października o godz. 18.15, podczas Nabożeństwa różańcowego uczniowie klas komunijnych ze Szkoły Muzycznej otrzymają różańce. Rodziców wraz z dziećmi zapraszamy na wspólną modlitwę.

 

W czwartek, 21 października o godz. 16.00 w Eliaszówce odbędzie się spotkanie I grupy uczniów kl. VII, kandydatów do Sakramentu bierzmowania.  W tym samym dniu, na godz.18.15 zapraszamy do naszej Bazyliki uczniów kl. VIII, przygotowujących się do Sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Po wspólnej modlitwie różańcowej będzie spotkanie organizacyjne w Eliaszówce.

 

W piątek, 22 października przypada Uroczystość św. Jana Pawła II, głównego patrona Archidiecezji Krakowskiej i miasta Krakowa.

 

W przyszłą niedzielę, 24 października, młodzież z Karmelitańskiego Dzieła Młodych organizuje kiermasz zniczy, z którego dochód będzie przeznaczony na nasze karmelitańskie misje na Ukrainie. Po każdej Mszy św. młodzi wolontariusze będą dostępni na krużgankach klasztornych dla osób pragnących zaangażować w działalność grupy.

 

Przypominamy, że na ołtarzach bocznych wyłożone są kartki wypominkowe. Polecajmy modlitwie Kościoła dusze naszych bliskich zmarłych. Kartki czytelnie wypełnione wraz z ofiarami należy składać na furcie klasztornej lub w zakrystii.

 

Facebook
Twitter