Ogłoszenia duszpasterskie, Niedziela Zesłania Ducha Św. – 5.06.2022r.

W dzisiejszą niedzielę Zesłania Ducha Świętego za pobożne odśpiewanie bądź recytację hymnu O Stworzycielu Duchu, przyjdź, można uzyskać odpust zupełny.

Serdecznie zapraszamy na Nabożeństwa czerwcowe, które w naszej Bazylice odprawiane są codziennie o godz. 18.30.

W dniach 8 – 11 czerwca będziemy przeżywać Peregrynację Ikony św. Rodziny w naszym Dekanacie:

 8.06 – środa – Kościół św. Floriana

 9.06 – czwartek – Kościół św. Krzyża

10.06 – piątek – Kościół św. Anny

11.06 – sobota – Bazylika Mariacka  

Ks. Dziekan zaprasza naszych parafian do kościoła św. Floriana na powitanie Ikony w środę o godz. 18.00. Mszy św. o 18.30 będzie przewodniczył ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski. Osoby, które nie mogą uczestniczyć w tej Mszy, proszone są o przybycie na modlitwę w czwartek, począwszy od godzin porannych aż do godz. 17.20 – kiedy to nastąpi oficjalne pożegnanie Ikony św. Rodziny.

W imieniu Fundacji Ruperta Majera składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na organizację kolonii letnich dla dzieci z placówek opiekuńczo – wychowawczych, rodzin zastępczych i rodzin w kryzysie. Wolontariusze KDM-u zebrali na ten cel kwotę 7.155,59 zł. Za waszą ofiarność i wrażliwość serca niech Pan Bóg obdarzy Was obfitymi łaskami.

Zapraszamy wszystkich odwiedzających naszą Bazylikę na piknik Karmeliada, który odbędzie się w ogrodzie klasztornym, w przyszłą niedzielę 12 czerwca. Piknik rozpocznie się po Mszy św. o godz. 10.30 i potrwa do godz. 16.00.

Również w przyszłą niedzielę Najświętszej Trójcy kończy się w Archidiecezji krakowskiej okres Komunii św. wielkanocnej.

Facebook
Twitter