Ogłoszenia duszpasterskie, Niedziela Najświętszej Trójcy – 12.06.2022r.

Serdecznie zapraszamy na Nabożeństwa czerwcowe, które w naszej Bazylice odprawiane są codziennie o godz. 18.30.

W czwartek, 16 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze w tym dniu będą odprawiane według porządku niedzielnego. Po Mszy św. o godz. 16.30 wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem, która przejdzie ulicami – Karmelicką, Batorego, Sobieskiego, Siemiradzkiego, Łobzowską i Garbarską powróci do Bazyliki. Do udziału w procesji zapraszamy wszystkich parafian i mieszkańców miasta. Bardzo prosimy o zaangażowanie się w procesję, wzięcie feretronów i sztandarów. Chętnych prosimy o zgłoszenie się do kaplicy Brackiej przed Mszą św. Prosimy dzieci, szczególnie I komunijne do sypania kwiatów. Udekorujmy także okna naszych mieszkań. Prosimy również o przygotowanie ołtarzy w dotychczasowych lokalizacjach. Kierowców prosimy u usunięcie na czas procesji samochodów z okolic ołtarzy. Tego dnia kancelaria parafialna i furta klasztorna będą nieczynne.

W dniu dzisiejszym, po Mszy św. o godz. 10.30 rozpocznie się w naszym ogrodzie klasztornym i potrwa do godz. 16.00. piknik Karmeliada. Chcemy poprzez ten piknik spróbować zintegrować na nowo po pandemii wszystkich nawiedzających i modlących się w naszej Bazylice. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców jak również osoby starsze. W programie są gry i zabawy dla dzieci, JAFA przeprowadzi akcję ewangelizacyjną, będzie można na miejscu spożyć kiełbaski grillowane, bigos, ciasta, kawę, herbatę, napoje zimne. Dochód z pikniku przeznaczony jest na wsparcie najbardziej potrzebujących Parafian.

Dzisiaj, w czasie Mszy św. o godz. 16.30 młodzież z I roku przygotowań do sakramentu bierzmowania dokona odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych, następnie odbędzie się dla niej grill w ogrodzie klasztornym na zakończenie roku pracy.

Facebook
Twitter