Ogłoszenia duszpasterskie, Niedziela Męki Pańskiej – 10.04.2022r.

Dzisiaj członkowie Karmelitańskiego Duszpasterstwa Młodych sprzedają przed bazyliką palmy oraz ozdoby Wielkanocne. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na wyjazd na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie.

Zachęcamy do składania jałmużny wielkopostnej do puszki pod chórem. Będzie ona przeznaczona na pomoc w przygotowaniu Świąt Wielkanocnych dla ubogich rodzin naszej Parafii.

Od poniedziałku 11.04. br. nie będzie całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu.

W wielkim Tygodniu spowiadać będziemy według następującego porządku: w poniedziałek, wtorek i środę do godz. 19.00, natomiast w W. Czwartek, W. Piątek i W. Sobotę do godz. 17.00.

We wtorek, 12 kwietnia w kaplicy Brackiej o godz. 20.00 odbędzie się koncert pieśni wielkopostnych pt. Ecce Homo, w wykonaniu Piwnicy Św. Norberta.

W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00. Po Mszy adoracja w Ciemnicy.

W Wielki Piątek o godz. 8.00 Ciemna Jutrznia. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 17.00 oraz Droga Krzyżowa o godz. 20.00 w Bazylice. Po liturgii wielkopiątkowej adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim.

W Wielką Sobotę także o godz. 8.00 Ciemna Jutrznia. Święcenie pokarmów wielkanocnych od 8.00 -17.00 na krużgankach klasztornych. Msza Wigilii Paschalnej o godz. 19.00. Zachęcamy wszystkich wiernych do licznego i aktywnego udziału w obrzędach liturgicznych, wspominających dzieło naszego odkupienia.

Msza rezurekcyjna w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00, w tym dniu nie będzie Mszy o godz. 7.30.

W czasie Triduum Paschalnego kancelaria parafialna będzie nieczynna.

Facebook
Twitter