Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Najświętszej Trójcy – 04.06.2023r.

W poniedziałek, 5 czerwca o godz. 16.00 odbędzie się próba generalna przed Uroczystością udzielenia Sakramentu Bierzmowania w naszej Parafii. Natomiast o godz. 17.00 odbędzie się spowiedź kandydatów do Bierzmowania i ich rodziców.

We wtorek, 6 czerwca o godz. 17.00, J. Ekscelencja ks. Biskup Janusz Mastalski udzieli młodzieży Sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Prosimy o modlitwę w intencji kandydatów do Bierzmowania.

W czwartek, 8 czerwca obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze będą odprawiane według porządku niedzielnego. Po Mszy o godz. 16.30 wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem, która przejdzie ulicami – Karmelicką, Batorego, Sobieskiego, Siemiradzkiego, Łobzowską i Garbarską powróci do Bazyliki. Bardzo prosimy o zaangażowanie się w procesję, wzięcie feretronów i sztandarów. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do kaplicy Brackiej przed Mszą św. Prosimy o dzieci do sypania kwiatów. Prosimy również o przygotowanie ołtarzy w dotychczasowych lokalizacjach. Kierowców prosimy o usunięcie samochodów na czas procesji z okolic ołtarzy.

Facebook
Twitter