Ogłoszenia duszpasterskie, 33 Niedziela zwykła – 13.11.2022r.

W dniu dzisiejszym przypada Światowy Dzień Ubogich, który został ustanowiony przez papieża Franciszka w 2017 r., i przypomina nam o wszystkich tych, którzy potrzebują naszej pomocy. Dzisiaj również obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Łączmy się w modlitwie i wspierajmy duchowo chrześcijan w różnych stronach świata, którzy cierpią prześladowania z powodu wiary.

W poniedziałek 14 listopada obchodzimy Święto Wszystkich Świętych Zakonu Karmelitańskiego, którzy żyjąc duchowością Karmelu i realizując jego charyzmat, wnieśli w jego dziedzictwo swój twórczy wkład, będący bogactwem Zakonu i całego Kościoła.

We wtorek 15 listopada wspominamy Wszystkich Zmarłych Zakonu Karmelitańskiego i braci i siostry wielkiej Rodziny Szkaplerznej, którzy wyprzedzili nas w drodze do wieczności. W tym dniu o godz. 18.30 w naszej Bazylice zostaną odprawione Uroczyste Nieszpory za wszystkich zmarłych przyodzianych Szkaplerzem św. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa i wspólnej modlitwy.

W miesiącu listopadzie modlimy się za naszych zmarłych polecanych w Wypominkach podczas Drogi Krzyżowej odprawianej we wtorki i piątki o godz. 18.00, a w pozostałe dni podczas Modlitwy Różańcowej o godz. 18.30.

Facebook
Twitter