Ogłoszenia duszpasterskie, 8 Niedziela zwykła – 27.02.2022r.

W dniu dzisiejszym, zgodnie z zachętą ks. arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, przeprowadzamy w naszej Ojczyźnie zbiórkę ofiar do puszek, przeznaczonych na potrzeby ofiar na Ukrainie.  Puszka znajduje się przy drzwiach wyjściowych Bazyliki.

We wtorek, 1 marca o godz. 18.00 w Eliaszówce odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej. W programie spotkania refleksja synodalna, powołanie nowej grupy charytatywnej i pomoc ze strony Parafii dla potrzebujących w Ukrainie. Zapraszamy wszystkich radnych parafialnych do uczestnictwa w tym spotkaniu!

W środę, 2 marca przypada Popielec. Rozpoczniemy czas Wielkiego Postu. W tym dniu Msze wg. porządku dnia powszedniego z dodatkową Mszą o godz. 18.00. Obowiązuje post ścisły co do ilości i jakości pokarmów.  W Środę Popielcową będzie do nabycia pod chórem Zdrapka Wielkanocna, z której dochód zostanie przekazany na jałmużnę wielkopostną. Zachęcamy do podjęcia tego wyzwania na Wielki Post.

W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek nabożeństwo Godziny Św. o godz. 18.30. W piątek Msza ku czci NSJ o godz. 19.00. W I sobotę miesiąca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 16.30.

Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa pokutne Wielkiego Postu. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla młodzieży w piątki o godz. 20.00, dla dorosłych we wtorki i piątki o godz. 18.00, dla dzieci w czwartki o godz. 17.30. Nabożeństwo Gorzkich Żali będzie odprawiane w każdą niedzielę o godz. 18.00

Siostry Służebniczki informują o rozpoczęciu naboru do ochronki – przedszkola publicznego przy ul. Biskupiej 16. Do ochronki przyjmowane są dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Ochronka to dom, w którym dzieci czują się bezpiecznie, uczą się kochać Boga i Ojczyznę, rozwijają swoje talenty i zdolności. Dodatkowe informacje znajdują się na plakacie oraz ulotkach.

W przyszłą niedzielę, 6 marca odbędzie się kiermasz tulipanów prowadzony przez KDM. Dochód zostanie przekazany na rehabilitację 15 – letniego Bartka, który ma porażenie mózgowe i 2 razy w tygodniu jeździ na hipoterapię, której koszt pokrywają rodzice.

Facebook
Twitter