Ogłoszenia duszpasterskie, 5 Niedziela Wielkanocna – 15.05.2022r.

W poniedziałek obchodzimy święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, głównego patrona Polski.

W poniedziałek, wtorek i środę modlimy się o dobre urodzaje i za kraje głodujące.

W przyszłą niedzielę, 22 maja o godz. 10.30 zostanie odprawiona Msza rocznicowa dla uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia, którzy przed rokiem po raz pierwszy przyjęli Pana Jezusa do swoich serc. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.

Informujemy, że nasza Parafia wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Caritas „Paczka dla Ukrainy”. Parafia z funduszów własnych ufundowała 4 paczki, a anonimowy ofiarodawca przekazał pieniądze na zakup 1 paczki. Artykuły spożywcze, środki czystości, podstawowe lekarstwa zawarte w paczce mają wystarczyć przeciętnej rodzinie na 1 tydzień życia. Koszt jednej paczki wynosi około 250 zł.  Paczki te są dostarczane na Ukrainę, do miejscowości najbardziej poszkodowanych przez wojnę. Zachęcamy wiernych do zaangażowania się w to dzieło pomocy ofiarom wojny.

Z okazji kanonizacji bł. Tytusa Brandsmy, nasz Zakon Karmelitański przygotował pamiątkowe różańce z wizerunkami św. Tytusa i bł. Hilarego Januszewskiego. Dziś można nabyć te różańce i inne publikacje dotyczące świętych Karmelu u braci kleryków przed Bazyliką.

Facebook
Twitter