Ogłoszenia duszpasterskie, 4 Niedziela Wielkanocna – 8.05.2022r.

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.

W poniedziałek, 9 maja obchodzimy Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej.

W czwartek, 12 maja rozpoczynamy Triduum przed Kanonizacją naszego współbrata z Holandii – bł. o. Tytusa Brandsmy. W czwartek, piątek i sobotę o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza św. z kazaniem ku czci przyszłego świętego. Zapraszamy wszystkich wiernych do licznego udziału w tym Triduum, byśmy godnie przygotowali się do tej kanonizacji.

W sobotę, 14 maja o godz. 10.00 odbędzie się spowiedź dzieci I – Komunijnych i ich rodziców.

W przyszłą niedzielę, 15 maja o godz. 10.30 uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia i o godz. 12.00 – uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 przystąpią po raz pierwszy do Komunii św. Prosimy, o ile to możliwe – o zostawienie miejsc dla dzieci i ich rodzin i udanie się w tym dniu na Msze święte odprawiane o innych godzinach.

Również w przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 16.30, nasz chór parafialny Harfa zaprasza na koncert pieśni maryjnych.

Z okazji kanonizacji bł. Tytusa Brandsmy, która będzie miała miejsce w Rzymie, 15 maja, nasz Zakon Karmelitański przygotował pamiątkowe różańce z wizerunkami św. Tytusa i bł. Hilarego Januszewskiego. U braci kleryków pod chórem, można dziś nabyć te różańce i inne publikacje dotyczące świętych Karmelu. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Facebook
Twitter