Ogłoszenia duszpasterskie, 12 Niedziela zwykła – 19.06.2022r.

Serdecznie zapraszamy na Nabożeństwa czerwcowe, które w naszej Bazylice odprawiane są codziennie o godz. 18.30. W tym tygodniu, trwając w atmosferze Uroczystości Bożego Ciała, po odśpiewaniu wezwań Litanii do Najświętszego Serca Jezusa, przejdziemy procesją eucharystyczną po krużgankach naszego klasztoru. Zachęcamy wszystkich wiernych do czynnego udziału w tych procesjach.

We wtorek, 21 czerwca o godz. 16.30, w środę o godz. 16.30 i w czwartek o godz. 16.00 odbędzie się Triduum modlitewne dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu bierzmowania. W środę młodzież przystąpi do Sakramentu spowiedzi św. Sakramentu bierzmowania udzieli młodzieży Ks. bp Janusz Mastalski w piątek, 24 czerwca podczas Mszy św. sprawowanej o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy bierzmowanych, ich świadków i najbliższych. W tym dniu w liturgii obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W sobotę, 25 czerwca o godz. 10.30 odbędzie się kolejne spotkanie Rodziny Karmelitańskiej. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Najświętszej.

Dnia 12 czerwca br. w godzinach od 11.30 -16.00 odbyła się w naszym karmelitańskim ogrodzie Karmeliada. Celem tego pikniku było przede wszystkim wspólne spotkanie po długiej przerwie covidowej, wzajemna integracja osób nawiedzających naszą Bazylikę i próba zjednoczenia w działaniu wszystkich grup skupionych wokół naszego klasztoru. Dochód w wysokości 760 zł, osiągnięty z tej imprezy, został przekazany na wsparcie najbardziej potrzebujących parafian. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i grupom przygotowującym Karmeliadę – KDM-owi, Grupie Flos Carmeli, JAF-ie, Radzie Parafialnej oraz tym wszystkim osobom, które poprzez swoją pracę i wkład przyczyniły się do uświetnienia tego wspaniałego festynu.

Facebook
Twitter